Několik tipů na to, co můžete s dětmi podniknout, když nejsou na tréninku.

Děti jsou přirozeně naprogramovány k pohybu. Proto je ideální, když nejsou na tréninku, aby měly možnost spontanního pohybu na hřišti, prolézačkách, v přírodě. 

Na fotbale se děti nenaučí: jezdit na kole, jezdit na bruslích, plavat a další podobné aktivity. To je na vás rodiče, abyste děti k těmto činnostem dovedli a naučili je to 🙂 

Ideální je, aby se děti každý den hýbaly různou pohybovou aktivitou minimálně 1 hodinu. Tím nemyslíme běhání po bytě, ale volný a spontánní pohyb venku. Děti budou šťastné, když budou moc dát na hřišti gól tatínkovi, nebo obehrát maminku. Nebo třeba můžou sourozenci vyzvat rodiče k nějakému závodu. To vše jsou tipy, co můžete s dětmi dělat mimo trénink. 

Možná se teď smějete a říkáte si, že něco takového je přeci samozřejmé, ale věřte nám, že ze zkušeností víme, že něco takového až tolik samozřejmé není. 

Podporujeme i to, aby děti dělaly více sportů. Fotbal je výborné kombinovat například s judem, gymnastikou, atletickou nebo dalšími třeba i individuálními sporty. My nebudeme vás ani děti přemlouvat, abyste upřednostnili nějaký sport, protože chceme, aby se děti harmonicky rozvíjely. Jen pozor. Kombinace s dalšími sporty má své úskalí. Pokud děti budou každý den mít nějaký kroužek (nemusí to být jen sport, ale i angličtiny, skauti, atd…) nezbývá jim moc času na jejich volnou a spontánní aktivitu. Jsou tak neustále řízené, což není zcela příznivé pro jejich rozvoj.