SK Česká Skalice – TJ Sokol Nepolisy 8:0 (3:0)

Střelci: 23. Chráska Ondřej, 34. Resler Ondřej, 39. Chráska Ondřej, 46. Panenka Marek, 60. Hanuš Tomáš (Vlastní), 71. Hánl Jiří, 74. Rücker David, 87. Böhm Lukáš

Sestava SK Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C) (46.Böhm Lukáš), Hanel Stanislav, Diviš Martin (46.Hánl Jiří), Resler Ondřej, Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (65.Petr Tomáš), Novotný Václav, Chalupa Radek, Panenka Marek (72.Rücker David)

Sestava TJ Sokol Nepolisy: Marko Jan (C), Masák Michal, Zelinka Lukáš (72.Houška Jiří), Pokorný Pavel, Kvapil Jiří, Šafařík Martin, Zavoral Jakub, Špás Jiří, Hanuš Radek, Hanuš Tomáš, Husak Ruslan

V neděli 31.10. 21 jsme odehráli zápas, od kterého jsme si slibovali napravit ne zrovna dobrý dojem ze svátečního utkání v Trutnově a samozřejmě také plný bodový zisk. A oboje dvoje se podařilo naplnit.

Do zápasu jsme nastoupili s mírně pozměněnou sestavou. Důvěru od začátku dostali Resler – na kraji záložní řady a Pácalt v jejím středu. S klidem mohu říci, že ji oba jmenovaní chytli za pačesy.

Soupeře jsme od úvodního hvizdu zatlačili na jeho polovinu a vytvářeli si brankové příležitosti. Přesto se na úvodní branku čekalo poměrně dlouho. Konkrétně do 23 minuty kdy Chráska zužitkoval centr Panenky – 1:0. Obraz hry se nezměnil a další branka do sítě Hostí z Nepolis přišla o jedenáct minut později. V 34 minutě se Chráska tentokrát proměnil v nahrávače, před brankou přiťukl Reslerovi a ten nezaváhal  – 2:0. Na rozdíl tří branek zvýšil opět Chráska v minutě 39. Aktivní Resler odebral míč obránci a jako na zlatém podnosu ho naservíroval Chráskovi. Ten nedal brankáři Nepolis šanci – 3:0. Do konce první půle už branka nepadla, i když příležitosti ještě byly.

Kdo by si myslel, že tři branky na kontě hostí stačí, ten se mýlil. Ihned po rozehrání druhého poločasu jsme hostům odebrali míč, Panenka ho dostal do běhu, položil si gólmana hostí a zakončil do prázdné – 4:0. Obraz hry byl dál totožný s poločasem prvním. Spousta vytvořených příležitostí, hosty jsme téměř k ničemu nepustili, ale trápila nás koncovka. Proto se skóre měnilo až v šedesáté minutě. To si centr Chrásky srazil do branky hráč hostí – 5:0. A znovu následovalo jedenácti minutové čekání. V 71 minutě prostřelil vše z téměř nulového úhlu s pomocí domácí obrany o poločase střídající Hánl – 6:0. O tři minuty přidal další zářez Rücker, který byl v té době na hřišti sotva dvě minuty. Z prostoru mezi hranicí velkého vápna a penaltou nedal gólmanovi sebemenší šanci – 7:0. (Nutno podotknout, že David se prosadil pěknou střelou i v předzápase dorostu kdy pečetil výhru 3:0 nad Novým Městem n. Metují.) Třešnička na dortu a zároveň poslední branka utkání přišla v 84 minutě. Böhm si zahrál na Patrika Schicka. Na vlastní polovině si převzal přihrávku od obrany, nikým neatakován přešel pár kroků přes půlící čáru a chytře přeloboval Marka v brance hostí – 8:0. Závěr utkání patřil k jediným okamžikům, kdy nás soupeř trochu pozlobil, ale snad jedinou vážnější situaci zakončenou nebezpečnou střelou pokryl Weisser.

S výsledkem můžeme být spokojeni. Konto hostí jsme zatížili osmi góly a mohlo jich být klidně o mnoho, mnoho více. Další aspekt, ve kterém jsme suverénně (bohužel) zvítězili, byly „ofsajdy“. Tipuji tak 18:3? Kdo zápas viděl ví o čem mluvím. A co zamrzí je takříkajíc pochodové tempo utkání. V tom jsme se hostům opravdu hodně přizpůsobili.

I tak děkujeme hráčům za předvedené výkony, divákům za podporu a komu poděkovat za super počasí nevím. Přesto dík.

Rozhodčí: HR: Michal Koutník, AR1: Jindřich Hanuš, AR2: Mykhailo Mykytynets, DS: Aleš Havlík

Diváků: 100

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):
Zápas hraný prakticky po celou dobu na jednu branku mohl – s veškerou úctou k soupeři – klidně skončit dvouciferným výsledkem. Hosté se snad pouze jednou dostali k přímému ohrožení naší branky.

Milan Havlík, vedoucí týmu (hosté):
Jasné vítězství favorita zápasu. Absence nám nedovolily sehrát alespoň přiměřeně důstojný výsledek. Těm hráčům, kteří dnes jeli patří dík za statečnost.