SK Česká Skalice – SK Sobotka 2:1 (1:0)

Střelci: 23. Hanel Stanislav, 71. Škoda Martin – 80. Kocourek Marek

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Tipelt Matěj, Pípek Roman (46.Resler Ondřej), Hanel Stanislav, Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (70.Rücker David), Novotný Václav, Šrajbr Michal (70.Škoda Martin), Böhm Lukáš (86.Petr Tomáš) / Diviš Martin

V dalším nelehkém utkání jsme se v rámci 28. kola 1. A třídy mužů střetli se zástupcem okresu Jíčín týmem SK Sobotka. Ten má v jarní polovině soutěže dobrou formu a to potvrdil i na našem hřišti.

A byli to i hostující hráči kteří do utkání vstoupili o trochu lépe. Vysoce aktivní hrou nás zatlačili na naši polovinu a snažili se vstřelit úvodní branku utkání. Nicméně se nepovedlo. Po pár minutách jsme převzali aktivitu a byli lepším týmem. Nejednalo se nějakou výraznou převahu, ale přesto jsme měli více ze hry. Hosté pak vyráželi k rychlým a nepříjemným protiútokům. Odměnou za naši snahu byla branka z 23. minuty Standy Hanela. Po zahrání rohového kopu Lukáš Böhm poslal centr do vápna, kde si ho našel prvně jmenovaný a otevřel skóre zápasu – 1:0. Tak první půle také skončila.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s rozdílnými cíli. Hosté chtěli zvrátit vývoj utkání, my jsme naopak chtěli jednobrankový náskok udržet a pokud možno navýšit. Ale ani jednomu z týmů se dlouho vstřelit branku nedařilo. V této fázi zápasu se hrál vyrovnaný fotbal a hosté dokazovali, že ne náhodou za deset jarních kol nasbírali více bodů než za celý podzim. Další branka padla až v 70. minutě. Střídající Martin Škoda dostával pas od Tomáše Pácalta, pěknou kličkou oklamal hostujícího obránce a z téměř nulového úhlu překonal hostujícího brankáře Puše – 2:0. Za hosty pak v 80. minutě snížil Marek Kocourek, poté co jsme neuhlídali trestný kop – 2:1. Pár šancí na obou stranách ještě zůstalo nevyužito a skóre se tak již neměnilo.

Skvělým tahem se pak ukázalo střídání Martina Škody, který vstřelil branku (a zajistil tak, že tři body zůstali ve Skalici) po 28 sekundách pobytu na hrací ploše!!! 18 sekund po zahájení hry!!! Skvělá práce Martine!!! To tu ještě zřejmě nebylo.

Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony, fanouškům pak za to že si v chladném – ale hlavně hokejovém odpoledni – našli cestu na náš fotbalový stadion.

Petr Liška – trenér domácích (domácí):

Utahané utkání jsme výsledkově zvládli.

Z. Přikryl, as.trenéra (hosté):

Dnes jsme byli Skalici více než vyrovnaným soupeřem a řekl bych, ze jsme si nezasloužili prohrát. Skalice dala ale o jednu branku více a tímto jí gratulujeme k vítězství. Doufám, že na náš dobrý výkon navážeme v příštím domácím utkání.