TJ Lokomotiva Hradec Králové : SK Česká Skalice 3:3 ( 3 : 0 ) (PK 8:9)

Komentář k utkání 16.kola AM GNOL 1.A třídy dnes opět od Vaška Skořepy.

SOBOTA 17.6.2023 17:00 hodin

FC Loko. Hradec Králové – SK Česká Skalice 3 : 3 (3 : 0) PK 8:9

Střelci branek: Rompotl Patrik 2 (1.z PK), Pípek Roman

Posledním utkáním soutěže bylo odložené 16.kolo. Naši fotbalisté k tomuto zápasu zajížděli do Hradce Králové na hřiště Lokomotivy. V podzimním utkání jsme Lokomotivu porazili na našem hřišti brankami Hanela, Pípka, Šrajbra a Diviše 2x vysoko 5:0. K postupu nám stačilo neprohrát, nebo i prohra zajišťovala postup, pokud L.Bělohrad porazí Železnici. V případě výhry Železnice a naší porážce by se postup nekonal. Pěkně zamotané.

Do utkání na vzorně připraveném hřišti jsme vstoupili lépe, dobře jsme kombinovali a již ve 4.min. se do šance dostal Sedláček, jenže na střílený centr nedosáhl. Promarnili jsme několik příležitostí, ve 20.min. to mělo být 0:3 a nebylo co řešit. Jenže…, 24.min, přízemní centr z levé strany trefil Novotného do ruky a domácí dostali výhodu PK. Ten s přehledem proměnili a šli do vedení. 25.min. 1:0. A v minutě 31.dávají domácí druhý gól. 2:0. Už je to na pováženou. Když nám domácí v poslední minutě 1.půle dali gól na 3:0, věřil v body málokdo.

Do půle druhé vystřídal Chráska Sedláčka, jeho důrazné sólo ve 46.min. až do vápna zastavili domácí faulem a penaltu kopali hosté. Patrik Rompotl ji v min. 47. proměnil a snížil na 3:1. Již o minutu později si po rohu naskočil na míč opět Rompotl a hlavou snížil na rozdíl jediné branky. 3:2. A přišla další standardka, nejvýše vyskočil Roman Pípek a bylo srovnáno na 3:3. To běžela 51.minuta. Nástup do druhé půle jako hrom. Zbytek utkání už byl v naší režii, domácí si vytvořili pouze dvě příležitosti, které vyřešil Honza Šťastný. Naopak naši měli několik šancí utkání rozhodnout (Hanel, Hánl, Diviš, Resler), protože však střelecky neuspěli, skončilo utkání remízou.

A šlo se na penalty. Začínali domácí, svou penaltu proměnili, na 1:1 srovnal Rompotl. Druhá série a domácí vedou 2:1, na 2:2 srovnal Chmelík. Ve třetí sérii Šťása chytá a Resler trefuje břevno, stále 2:2. Domácí další dva PK proměnili, hosté rovněž (Hanel a Diviš). A přichází K.O. systém. Domácí proměňují čtyři PK, naši hráči také. Přichází 10.série a domácí střelec trefuje pouze pravou tyč Štásovi branky, naši desátou penaltu si bere na triko Venda Novotný (Šťása ustoupil) a bezpečně ji proměňuje. Hosté tak získávají druhý bod a postupují do KRAJSKÉHO PŘEBORU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE!!!

Trenér: Liška Petr

Sestava: Šťastný, Novotný, Chmelík, Rompotl, Pácalt , Tipelt (70.Resler), Pípek, Diviš, Hanel, Výborný (76.Hánl), Sedláček (46.Chráska)

Lavička: Petr, Hánl, Resler, Chráska, Šrajbr, Provazník

Komentář (domácí):

Ještě není k dispozici….

Petr Liška – trenér (hosté):
Utrápené vítězství až v dramatickém penaltovém rozstřelu, ale přesto postup….

Diváků: 152

Rozhodčí: HR: Jakub Matějka, AR1: David Žerovnický, AR2: Jan Lukes, DS: Martin Malena