TJ Slovan Broumov – SK Česká Skalice 2:2 (1:1) (PK 3:0)

Střelci Č. Skalice:  21. Diviš Martin, 56. Novotný Václav

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Rompotl Patrik, Pípek Roman (78.Resler Ondřej), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (46.Sedláček Pavel), Novotný Václav, Tipelt Matěj / Petr Tomáš,  Rücker David, Provazník Lukáš

Do Broumova jsme jeli s jasným cílem. Potvrdit dobrou formu z posledních utkání a zvítězit v základní hrací době. Že to nebude lehký úkol jsme dobře věděli. Na domácí půdě Broumova se body nikdy nezískávali lehce a na paměti jsme měli poslední vzájemné utkání odehrané letos na jaře. Přesto jsme cíl nesplnili a na výbornou defenzívu Broumova jsme vyzráli pouze dvakrát. To stačilo jen na zisk jednoho bodu za remízu a následné penalty nám pak nevyšly vůbec.

Ne že bychom si nedokázali slibné šance vytvořit. Naopak, mimo branek Diviše a Novotného – střela tečovaná obranou – jsme dvakrát trefili tyč a dvakrát břevno branky domácích. Spoustu střel (ať už technických nebo štiplavých dělovek, přímých či dorážek) směřujících do té samé branky zablokovala domácí obrana někdy snad na hranici sebeobětování. Střely, které šly v jednom případě pouze do boční sítě nebo méně či více mimo ani počítat nebudu. Nutno podotknout, že ani naše obrana se v utkání rozhodně nenudila.

S klidem mohu říci, že jsme v zápase měli herní převahu a šancí na rozhodnutí v základní hrací době víc než dost. Dvakrát jsme i vedli, ale nebylo nám to nic platné. Domácí naopak výborně bránili, podnikali rychlé a nebezpečné protiútoky. Z jednoho takového padl i druhý gól do naší sítě. Ten první byl po pěkné kombinační akci.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

Přesto že jsme neodehráli špatný zápas a vytvořili si dostatek šancí, stačilo to pouze na remízu. V penaltovém roztřelu byli lepší domácí.

Diváků: 210

Rozhodčí: HR: Jan Lukes, AR1: Zbyněk Prinz, AR2: David Beránek