TJ Slovan Broumov – SK Česká Skalice 2-1 (0-0)

Branky: 46. Diviš – 68. Svoboda (PK). 90. Šustek


Sestava Č. Skalice: Šťastný, Novotný, Chmelík, Pácalt, Hánl, Šrajbr, Výborný, Diviš, Hanel, Chalupa, Chráska / Škoda


Když jsme v neděli odjížděli do Broumova k odehrání druhého jarního a celkově 18. kola AM Gnol 1. A třídy mužů, věděli jsme, že nás nečeká na domácím hřišti Slovanu jednoduché utkání. I vzhledem k nenadále zeštíhlené sestavě. Přesto jsme věřili ve výhru a zisk všech tří bodů.


I průběh prvního poločasu nenasvědčoval tomu, že domů pojedeme s prázdnou. Od začátku jsme byli lepším a aktivnějším týmem a vytvářeli jsme si i slibné příležitosti, z nichž minimálně čtyři byly stoprocentní. Bohužel ani jednu z nich se nám nepodařilo zužitkovat a vstřelit úvodní branku. Domácí Broumov neměl v první půli nic, co by stálo za řeč. Proto první poločas skončil bezbrankovou remízou.


I do druhé poloviny jsme vstoupili aktivně a prakticky hned po jeho rozehrání Diviš otevřel skóre – 0:1. Jenže spíše než aby nás vstřelená branka nakopla, šel od té doby náš výkon dolů. I když jsme byli stále lepším týmem v poli, domácím jsme dovolovali častější přechod na naši polovinu k ohrožení Šťastného svatyně. Pohroma přišla v 68. minutě kdy domácí využili správně nařízenou penaltu a i když si na ni Šťása sáhl, tak srovnali skóre – 1:1. Tuto příležitost jsme o několik minut později měli i my, ale střela šla do tyče a s dorážkou si poradil gólman. A jestli byla 68. pohroma, tak ta devadesátá znamenala pro nás katastrofu. Neuhlídali jsme poslední standartku utkání a inkasovali po druhé – 2:1.


I když jsme byli po celou dobu utkání lepším týmem, tak se nám přivézt body nepovedlo. Jediné co se nám podařilo, je to že jsme dali vyniknout domácímu brankáři. Ten tak dovedl svůj tým k vítězství.


My nemáme jinou volbu, než se z tohoto selhání poučit a připravit se na příští týden, kdy doma přivítáme Nový HK.