TJ Lokomotiva HK – SK Česká Skalice 3:2 (2:1)

Střelci: 31. Drozd Pavel, 44. Drozd Pavel, 66. Drozd David – 12. Pípek Roman, 81. Diviš Martin (Pokutový kop)

Sestava Skalice: Jakl Aleš, Sedláček Pavel (C) (53.Kampo Lukáš), Šrajbr Michal, Pípek Roman, Hánl Jiří, Diviš Martin, Chmelík Jakub, Rücker David (46.Chráska Ondřej), Novotný Václav (71.Provazník Lukáš), Chalupa Radek, Böhm Lukáš / Žilovec Tomáš

Po úspěšném vstupu do soutěže minulý týden, jsme zavítali na hřiště Lokomotivy Hradec Králové.

Mohlo by se zdát, že do HK odjedeme v dobrém rozpoložení, ale opak byl pravdou. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání a omluvenky, které jsme jak v průběhu týdne i těsně před zápasem nastřádali, toto jen potvrdily. Odjet nemohl dvougólový Škoda, Hanel, Panenka, Resler a Voráček. O dlouhodobě zraněných ani psát nebudu. Proto jsme kádr doplnili dorostenci.

Zápas začal ve slušném tempu a byli jsme to my, kdo šel ve dvanácté minutě do vedení Pípkem – 0:1. I přesto že si domácí také své šance vytvořili. Tento stav vydržel do 31. minuty, kdy jsme neuhlídali standartku a domácí nás potrestali z trestného kopu Pavlem Drozdem – 1:1. A ještě hůř bylo ve 44. minutě, kdy opět Pavel Drozd otočil skóre klasickým gólem do šatny – 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s předsevzetím vývoj utkání strhnout na svou stranu. Tuto snahu nám ale zkomplikoval fakt, že ze zápasu musel odstoupit pilíř obrany Sedláček a museli jsme přeskupit řady.  A toho v 66. minutě využil David Drozd, který zvýšil už na 3:1. O pět minut později odstoupil pro zranění Novotný. A domácí jakoby začali získávat více ze hry. Ale naštěstí zůstalo jen u nastřelených tyčí a nevyužitých příležitostí. Několik jsme si jich vytvořili i my, ale ty pochytal brankář a obrana domácích. Změna přišla až v 81 minutě, kdy z nařízené penalty snížil Diviš 3:2. To nás nakoplo a dál jsme se snažili o vyrovnání. Na to došlo v hektickém závěru, kdy jsme už v nastaveném čase po standartce dotlačili míč do brány. Rozhodčí  po poradě s pomezním ale tento moment posoudil jako faul na brankáře o branku neuznal. Tím zápas skončil.

Zápas tedy skončil vítězstvím domácích a s přihlédnutím k množství vytvořených šancí zaslouženě. Utkání se muselo líbit i divákům (i těm chlupatým na posledních fotkách). Padlo pět branek a po celou dobu se hrálo ve slušném tempu. K vidění bylo vidět i dost brankových příležitostí a pohledných akcí.

Daniel Franc – trenér: Prohra mě mrzí, protože chceme vyhrávat. Celý týden jsme se připravovali na to, abychom zápas zvládali, jako minulý týden. Bohužel jsme nedokázali naplnit jeden z našich hlavních cílů, a to dostávat se do zakončení z různých pozic. Zejména v první půli jsme přišli o řadu jednoduchých míčů a to téměř vždy vlastní vinou, což nám také nepomohlo. Soupeř si vytvořil větší množství příležitosti, a tak zaslouženě vyhrál. Snad to nebude znít naivně, ale i přes prohru většina kluků podala velmi slušný výkon, aspoň, co se nasazení týká. Prohru musíme hodit za hlavu a chystat se na další zápas, který nás čeká za týden s Broumovem.