TJ Lázně Bělohrad – SK Česká Skalice 2-2 (1-0) (PK 3-2)

Střelci Č. Skalice: 70., 81. Diviš

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Tipelt Matěj, Hanel Stanislav, Hánl Jiří, Diviš Martin, Resler Ondřej, Pácalt Tomáš (C), Chráska Ondřej, Novotný Václav (90.Petr Tomáš), Chalupa Radek (84.Rücker David) / Provazník Lukáš

Po výsledkově nezvládnutém utkání v Týništi n. Orlicí jsme tentokráte chtěli v dalším venkovním utkání bodovat naplno a to i přes vysoký počet absencí, které nás v současné době drtí. Chyběli Chmelík, Böhm plus zranění Sedláček, Škoda, Pípek, Šrajbr a dlouhodobě Weisser.

Samotné utkání jsme nezačali špatně a i když bylo od úvodního hvizdu jasné, že dnešní zápas nás bude bolet jsme domácí přehrávali. Jenže přišla sedmá minuta a snad teprve třetí návštěva domácích na naší polovině vyústila v trestný kop. A jak se u nás již bohužel stalo zvykem, ten jsme neuhlídali a domácí šli do vedení – 1:0. Dál jsme sice byli lepším týmem, ale jen po hranici pokutového území domácích. V něm dominovala soupeřova obrana. Gólmana domácích jsme prakticky neohrozili. A když jsme už dostali míč do domácí sítě, tak z postavení mimo hru.

Pokud se na první poločas dalo na naší hru koukat, tak prvních 25 minut druhého byla z našeho pohledu katastrofa. Domácí nás přišpendlili na naši polovinu a prakticky k ničemu nás nepustili. Jakmile jsme se již dostali k míči, hned jsme ho domácím vrátili špatnou přihrávkou. Do 70 minuty jsme neměli nic co by stálo za řeč. Ale právě v této minutě přišel útok, který domácí obrana zastavila až za cenu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Diviš – 1:1. Od tohoto okamžiku jsme se herně zvedli. Soupeře jsme přehrávali, nutili k chybám a přicházeli i naše standartní situace. Jednu z nich využil pěknou střelou Diviš a v 81 minutě otočil skóre – 1:2. Jenže o dvě minuty později zahrávali trestný kop domácí. A my jsme ho opět nedokázali pokrýt!!! – 2:2. Takto zápas už skončil a šlo se na penalty. V těch byli lepší domácí a druhý bod navíc zůstal v Lázních Bělohrad.

Co dodat? Třetí jarní utkání venku a zisk jednoho bodu z možných devíti. Pět obdržených branek, z toho jedna z penalty a čtyři z trestných kopů!!! Navíc nepřesvědčivý herní projev. Takto budeme mít ještě mnoho starostí, udržet alespoň třetí místo v tabulce ale hlavně přízeň našich fanoušků. Nejbližší pokus o nápravu dojmu má jméno SK Třebechovice p. Orebem a datum neděle 17.4. v 17:00.