TJ Baník Žacléř – SK Česká Skalice 2:4 (0:3)

Střelci: 54. Skála Martin, 68. Brožek Lukáš – 28. Hanel Stanislav, 34. Škoda Martin, 36. Panenka Marek, 52. Rücker David

Sestava Č. Skalice: Jakl Aleš, Škoda Martin (78.Petr Tomáš), Hanel Stanislav, Hánl Jiří, Resler Ondřej, Chmelík Jakub, Kožený Lukáš (C), Rücker David (67.Kampo Lukáš), Novotný Václav, Panenka Marek (85.Žilovec Tomáš), Böhm Lukáš

Rozhodčí: HR: Josef Petrů, AR1: David Beránek, AR2: Karel Šiling

Pokud jsme v loňském ročníku Poháru hejtmana jeli na půdu Žacléře značně oslabeni, tak v tom letošním to bylo ještě horší. Pro zranění nemohli hrát Pácalt, Wiesser, Chráska, Diviš, Voráček, Šrajbr. V pátek onemocněl Sedláček a Pípek s Chalupou také nemohli. Proto se do sestavy vrátili veteráni brankář Jakl a stoper Kožený (na jejich výkonu přestávka nebyla znát a patří jim obrovský dík), po dlouhodobém zranění se vrátil Panenka a znovu vypomohli dorostenci Rücker s Kampem. Zápasovou premiéru si připsal Petr a dorostenec Žilovec.

Hned v úvodu prvního dějství nás mohl poslat do vedení Panenka, ale toho vychytal výborný brankář domácích. Po té se do hry dostal i domácí Baník a natlačil se na naši polovinu. Jenže jeho pokusy šly mimo, zablokovala naše obrana nebo sebral Jakl. Poté se hra vyrovnala, ale na změnu skóre ještě nedošlo. To až ve 28. minutě Hanel odstartoval osmiminutovku hrůzy pro domácí, kdy právě on otevřel skóré a následoval ho Škoda s Panenkou. Tomu naservíroval míč jeho svěřenec z dorostu Rücker – mimochodem čerstvý osmnáctník. Poločas tak skončil 0:3.

Po změně stran v 52. minutě si Paňas s Rückerem vyměnili role a druhý jmenovaný zvýšil na 0:4. David tak plnoletost oslavil gólem a nahrávkou. Mohlo by se zdát že je hotovo, jenže už o dvě minuty později snížil domácí Skála – 1:4. Poté se začal hrát jakýs-takýs hurá fotbal se spoustou nepřesností, ale i šancí na obou stranách. V 68, minutě se skóre znovu pohlo. Druhou branku domácích vstřelil Brožek – 2:4. A tím se gólový účet zápasu uzavřel.

Žacléř nám po druhé za sebou ukázal, že se jedná o skvěle fyzicky připravený tým se spoustou výborných hráčů. I proto si vítězství na jeho půdě velmi ceníme.

Jakub Zahradních Č. Skalice:
Ve značně okleštěné sestavě, s veterány Jaklem a Koženým (před kterými je třeba smeknout a poděkovat) jsme sehráli výborný 1. poločas. Ve druhém jsme na začátku vstřelili krásnou branku, ale pak značně polevili a umožnili snaživému soupeři snížit. Těší návrat Panenky po těžkém zranění, který prokázal svou kvalitu. Snad je kritické období za námi a vše se obrací opět k lepšímu.

Dušan Poláček – trenér (domácí):
Odehráli jsme kvalitní utkání s těžkým soupeřem. Česká Skalice nám ukázala, kde nás tlačí bota, což je proměňování gólových šancí. Jinak jsem byl s výkonem mužstva spokojen, jak po fyzické tak i po herní stránce.