Smolná prohra Skalice

SK Česká Skalice – SK Týniště n.O. 1:2 (1:2)

Střelci: 24. Hanel Stanislav – 10. Repák Tomáš, 36. Voda Tomáš

Rozhodčí: HR: Jakub Matějka, AR1: Karel Šiling, AR2: Bohumil Kafka, DS: František Vaniš

Sestava domácí:  Weisser Roman, Voráček Tomáš (C), (82.Chráska Ondřej), Šrajbr Michal, Škoda Martin, Hanel Stanislav, Hánl Jiří, (46.Pípek Roman), Diviš Martin, Chmelík Jakub, Novotný Václav, Chalupa Radek, Böhm Lukáš, (20.Panenka Marek),

Náhradníci: Pípek Roman, Resler Ondřej, Petr Tomáš, Chráska Ondřej, Rücker David, Panenka Marek

Sestava hosté: Ikizgül Varol, Šreibr Vojtěch, (73.Kouba Štěpán), Nejman Josef, Nejman Dominik, Kos Tomáš, (89.Janda Viktor), Forejtek Jan, (89.Nedomanský Vojtěch), Voda Tomáš, (71.Brandejs Tomáš), Repák Tomáš, Šreibr Josef, Krupka Dominik (C), Jedlička Martin

Náhradníci: Nedomanský Vojtěch Brandejs Tomáš Kouba Štěpán Malý Ondřej Janda Viktor

Skalice vstoupila do zápasu vlažně a prvních 20 minut hráli hlavně hosté. Paradoxně už ve čtvrté minutě se v tváří tvář objevil v šanci Böhm, ale brankáře hostů nepřekonal. Hosté dobře kombinovali a vysílali nebezpečné přihrávky za naší obranu. V 10. minutě po nedorozumění v obraně nás potrestal Tomáš Repák, na jeho ránu byl i Roman Weisser krátký.  V 13. minutě hosté opět zazlobili  nebezpečnou střelou.  V 19. minutě nejdříve nebezpečně pálil Chalupa a poté ještě dorážel Hanel, ale branku to nepřineslo. V 24. minutě po závaru vyrovnává Standa Hanel, který propálil i brankáře hostí.   Od této doby se hra vyrovnala. V 29. minutě po ztrátě Šrajbra se do nebezpečné situace dostali hosté, ale naštěstí neproměnili. Následovala hezká střela Šrajbra, bohužel mimo branku. V 36. minutě po nedůrazu naší obrany se krásně z vápna trefuje přízemní střelou hráč hostí Tomáš Voda. 1:2. V 37. minutě inkasuje žlutou kartu na faul skalický Chmelík. Ve 40. minutě hlavičkuje domácí Škoda v dobré šanci nad. Na konci poločasu přišla ještě šance hostů, kdy se jejich hráč objevil sám před Weisserem, ale brankář jeho slabší střelu chytil. V prvním poločase byli hosté lepší a zaslouženě vedli.

Druhý poločas se odehrával v jiném scénáři a domácí v něm byli jasně lepší. Hned na začátku Skalice neproměnila zajímavou šanci. V 48. Minutě Škoda sám před gólmanem hostů, ale nedal. V 55. minutě přišla série rohů domácích, která ale nic nepřinesla. V další šanci Panenka vystřelil odražený balón, ale hráč hostů vykopl z brankové čáry. V 57. minutě se v 100% šanci ocitl Pípek, který hlavou směřoval míč do branky, ale brankář hostů výborných zákrokem šanci zneškodnil. Tlak Skalice gradoval, ale bohužel bez gólového efektu. V 66. minutě se v další 100% šanci ocitl Škoda, který zakončoval hlavou, ale opět výborný zákrok brankáře hostů.  K vůbec prvnímu náznaku šance se dostali hosté až v 72. minutě, ale mířili vedle. V 81. minutě měl ještě velmi dobrou šanci Panenka, ale chyběl mu krok. Hráči domácích už neměli více sil na závěrečný tlak a tým hostů si poslední minuty zkušeně pohlídal.

Domácí si za svůj výkon minimálně bod zasloužili, ale šťastnější odjíždějí ze Skalice hosté.  Musíme hrát celých 90. minut a ne začít až od té dvacáté. Příští neděli máme šanci na nápravu, kdy na domácím hřišti přivítáme tým z Lázní Bělohrad. Začátek zápasu už je posunut na 16:30. Těšíme se na Vaší návštěvu.

Petr Liška – trenér (domácí): Dnes se u nás představil velmi kvalitní tým, který byl v prvním poločase lepší. Druhý poločas jsme sice herně ovládli, ale ani z největších šancí jsme branku nedali. Soupeři gratulujeme.

David Holman, vedoucí (hosté): Dnes jsme odehráli velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem, který chtěl hrát fotbal a tak se utkání divákům muselo líbit. První poločas jsme byli lepší, ve druhém opticky byli lepší domácí, kdy dvě vyložené šance chytil Varol Ikizgül. Na druhé straně jsme i my neproměnili dvě vyložené brankové příležitosti a tak jsme po velmi bojovném výkonu ve druhé půli získali velmi důležité tři body.