SK Týniště n. O. – SK Česká Skalice 1-0 (1-0)

Sestava Č. Skalice: Šťastný, Novotný, Chmelík, Pácalt, Hánl, Šrajbr, Pípek, Tipelt,  Diviš, Hanel, Chráska / Výborný, Chalupa, Böhm, Resler, Petr, Jakl

Před tímto zápasem a přímým soubojem o druhé místo v tabulce AM Gnol 1. A třídy KHK jsme věděli, že nás na hřišti v Olšině nečeká jednoduché utkání a toto se beze zbytku potvrdilo.

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí a prvních cca 10 minut patřilo herně jim. Poté jsme jakžtakž srovnali s hráči Týniště krok. Hrál se fotbal ze zajištěných a pozorných obran, se snahou o rychlý přechod do útoku. Ty ale končily právě na pozorných obranách, brankářích nebo mimo tři tyče. Na naší straně se zaskvěl brankář Šťastný, který chytil domácím jasný gól. Na druhé straně vychytal perfektním zákrokem Diviše domácí Ikizgül. Víc šancí si ale vytvořili domácí. Bohužel pro nás jednu z nich využili v 39. minutě, kdy jsme neuhlídali přesnou hlavičku Kadavého po rohovém kopu.

I druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu. Některé úseky hry patřili domácím, některé naopak nám. Hra s rychlým přechodem do útočné fáze a velmi soustředěné obrany. Navíc ta domácích, řízená střelcem branky Kadavým a velmi dobře rychlostně vybavenými beky nám naše snahy úspěšně eliminovala. Ale i ta Skalická řízená stopery Chmelíkem a Pácaltem odváděla velmi dobrou práci. Nutno podotknout že i v této polovině měli domácí o trochu více ze hry. Při závěrečném závaru v posledních minutách stálo při domácích i trochu štěstí. Po námi zahrávaném rohu vypadl brankáři domácích míč, který chtěl do branky dorazit navrátilec do Skalické sestavy Tipelt. Zákrok, který mu to znemožnil, zůstal bohužel rozhodčím nezpozorován. Já osobně nemám po pohledu na roztrženou stulpnu a krvavé šrámy od kolíku kopaček na Tipeltově kotníku pochyb co mělo následovat.

Zároveň si ale musíme přiznat, že domácí hráči dnes byli o ten jeden gól přeci jen lepší. Mají rychlý, mladý a výborně technicky vybavený tým, který má svou budoucnost.

My jsme svoji úlohu nezvládli a tím se nám bohužel zároveň snížil na čtvrtou Roudnici a páté Kunčice.