TJ Sokol Nepolisy – SK Česká Skalice 0:5 (0:1)

Střelci: 13. Chráska Ondřej 66. Resler Ondřej, 74. Rücker David, 78. Šrajbr Michal, 79. Škoda Martin

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Tipelt Matěj, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Diviš Martin (C), Resler Ondřej (70.Petr Tomáš), Chráska Ondřej (46.Škoda Martin), Novotný Václav, Šrajbr Michal, Böhm Lukáš (60.Rücker David) / Pácalt Tomáš

Komentář k utkáni dnes opět z pera věrného fanouška Č. Skalice Vaška Skořepy, kterému tímto děkujeme.

K sobotnímu utkání předposledního kola 1.A třídy zajížděl A tým SK Česká Skalice do vzdálených Nepolis pro povinné vítězství vzhledem k postavení v tabulce.

Prvním problém, který musel řešit trenér Liška, byla sestava. Roman Pípek nastoupil na postu pravého beka, stoperská dvojice byla ve složení Venda Novotný a Matěj Tipelt. Utkání jsme rozehráli v nezvyklé sestavě, ale s odhodláním vyhrát. Již ve 13. min. se trefil hlavou do odkryté branky Ondra Chráska – 0:1. Po této brance jsme soupeře zatlačili před jeho branku, ale nedokázali jsme gólově zakončit. Do konce 1. půle fotbal plakal.

Do druhého poločasu provedl „Lišák“ jednu změnu. Ondru Chrásku vystřídal Martin Škoda. Obraz hry se změnil a najednou se začali množit příležitosti. Martin obranu soupeře dokonale rozpohyboval, a tím rozhýbal i celý náš tým. V 60. min. stáhl trenér Lukáše Böhma a poslal na plac Davida Rückera. Již za 6 minut přišla krásná ulička mezi beky soupeře a Ondra Resler šikovně zakončil – 0:2. A pak už to šlo ráz na ráz. 75. min. Rücker – 0:3, 78. min. Šrajbr – 0:4 a velmi dobrou čtvrthodinku zakončil Škoďák – 0:5.

I přes pět obdržených branek byl nejlepším hráčem domácí brankář, který naše hráče několikrát vychytal. Na malou obec, jakou Nepolisy jsou slušná návštěva téměř 100 diváků a pochvala za výborné pivo Bernard a Rebel. V Náchodě a Novém Městě chodí na fotbal cca 50 lidí, totéž na hradecké Lokádě.

A ještě sestava: Šťastný, Pípek, Tipelt, Novotný, Výborný, Bohm (60.Rucker⚽️) Hanel, Šrajbr⚽️, Diviš, Resler ⚽️(70.Petr), Chráska⚽️ (46.Škoda)⚽️

Áčko tedy na půdě posledních Nepolis roli favorita beze zbytku naplnilo a bezpečně vyhrálo bez obdržené branky. To je zároveň i dobrou pozvánkou na poslední kolo sezóny, kdy příští týden netradičně v sobotu na domácím hřišti přivítáme MFK Trutnov B.

Milan Havlík, vedoucí mužstva (domácí):

Hosté nepřipustili překvapení a jasně zvítězili.

Petr Liška – trenér (hosté):

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a předvedli festival neproměněných šancí. V druhé půli jsme byli produktivnější, ale kvalita zápasu byla slabá.

Diváků: 90

Rozhodčí: HR: Jan Kubánek, AR1: Adam Trejbal, AR2: Miloš Hofman

Pozor výkop utkání s MFK Trutnov B už ve 14:00!!!