SK Sobotka – SK Česká Skalice 1:5 (0:3)

Střelci Č. Skalice: 2. Hanel Stanislav, 13. Chráska Ondřej, 31. Novotný Václav, 63. Resler Ondřej, 90. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (76.Petr Tomáš), Pípek Roman, Hanel Stanislav (60.Provazník Lukáš), Diviš Martin, Resler Ondřej (76.Hánl Jiří), Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (66.Rücker David), Novotný Václav, Tipelt Matěj / Pilc David

Komentář k utkání dnes opět z pera Václava Skořepy.

Sobotní odpoledne a daleký výlet do Sobotky. Chladné počasí s deštěm a špatný výkon minulý týden moc optimismu nedávaly.

Ale s úvodním hvizdem vyšlo sluníčko a v 2.min. rozjásal sedm skalických fandů Standa Hanel, když uklidil do branky odražený míč – 0:1. Ve 13.min. bylo ještě veseleji, Ondra Chráska potáhl míč a tvrdou střelou k pravé tyči překonal domácího gólmana – 0:2. A ve 31.min. zvýšil Venda Novotný na 0:3 a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal, naši se už nikam netlačili a kontrolovali výsledek. Přesto v 63.min. dostal přihrávku mezi beky Ondra Resler a chladnokrevně zakončil – 0:4. Poté došlo v našem týmu k několika střídáním, hra ztratila tempo a domácí v 87.min. po krásné střele snížili na 1:4. Ale to ještě nebylo vše. V 90.min. po faulu před pokutovým územím si míč k trestňáku postavil Martin Diviš a technickou střelou nedal jinak velmi dobrému (i přes 5 obdržených branek) brankáři domácích šanci – 1:5. Napravili jsme tak výsledek z minulého týdne.

A ještě sestavu: Šťastný, Novotný, Chmelík, Pácalt, Výborný, Tipelt, Resler, Diviš, Hanel, Pípek, Chráska. Střídali: Provazník, Rücker, Hánl, Petr. Chlapci díky!!

A ještě jeden postřeh. Po závěrečném hvizdu zatleskali domácí fandové svým fotbalistům, českoskaličtí těm svým a při odchodu našich hráčů do kabiny se jim dostalo potlesku od domácích fanoušků. Chodím na fotbal téměř šedesát let, ale toto jsem zažil poprvé. Byl to příjemný pocit. Fandové Sobotky, klobouk dolů.

Věrný fanoušek České Skalice Vašek Skořepa

Komentář (domácí):

Petr Liška – trenér (hosté): Pro nás cenná výhra s ohledem na zdravotní stav hráčů. Předvedli jsme organizovaný taktický výkon, podpořený proměňováním vytvořených šancí. Skvěle….

Diváků: 37

Rozhodčí: HR: Kamil Vlachynský, AR1: Patrik Podhajský, AR2: Marek Čožík, DS: Lukáš Vojtěch