SK Sobotka – SK Česká Skalice 1:4 (0:1)

Střelci Č. Skalice: 19. Chráska Ondřej (v zápise o utkání je chybně uveden Böhm Lukáš), 64. Sedláček Pavel (Pokutový kop), 69. Hánl Jiří, 90. Pípek Roman

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal (84.Pácalt Tomáš), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (59.Hánl Jiří), Novotný Václav, Chalupa Radek, Böhm Lukáš (59.Panenka Marek) / Resler Ondřej, Rücker David

Václav Skořepa: Včerejší výlet do daleké Sobotky se i přes nepřízeň počasí (asi 10 stupňů C) vyplatil. Hrstka věrných českoskalických fandů si přišla na své až v druhé půlce II. poločasu. Ale postupně.

Od první minuty se hrál poměrně rychlý kombinační fotbal (asi důsledek nízké teploty). Po několika neproměněných šancích si v 19. minutě naběhl na dlouhý pas Ondra Chráska a po krásném obhození domácího gólmana zakončil do prázdné branky. Zdálo se, že vedoucí branka hosty uklidní a budou hrát v pohodě, ale nestalo se tak. Zahozené šance se množily a další branka nepřicházela. I proto skončil první poločas 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi špatně, koledovali jsme si o vyrovnání a k tomu také v 51. minutě došlo. Domácí srovnali na 1:1 a najednou nás začali tlačit před naši branku. V 59. minutě zasáhl do sestavy trenér hostů a stáhl ze hry do té doby nevýrazného Böhma (Panenka) a Ondru Chrásku (Hánl). Pípek se posunul na hrot a Jirka Hánl zaujal jeho místo na levém kraji záložní řady. A začaly se dít věci. Zrychlila se naše hra hlavně po stranách hřiště, před branku létaly centry jeden za druhým. Po jednom úniku a centru z levé strany byl v pokutovém území sražen Roman Pípek a kopala se penalta. Exekutor Pavel Sedláček nedal domácímu gólmanovi šanci. 1:2. Po pěti minutách následoval brejk, tentokrát po pravé straně. Marek Panenka naservíroval nádherný přízemní balón napříč pokutovým územím domácích a Jirka Hánl nekompromisně zakončil. 1:3. Od této chvíle jsme zcela ovládli hru a zahodili několik dalších šancí. Až v 90. min. se dostal do šance Roman Pípek a po chybě gólmana zakončil do prázdné branky – 1:4.

Odjíždíme ze Sobotky spokojeni s výsledkem, ale s předvedenou hrou můžeme být spokojeni až v poslední půlhodince. I přesto, Hoši děkujeme!!!

My děkujeme Vaškovi Václav Skořepa za komentář k utkání.

Z. Přikryl as.trenéra (domácí):
Dnešní soupeř byl nad naše síly a ačkoliv jsme po vyrovnání na začátku druhé pule začali doufat v obrat, soupeř za několik minut po nešťastném faulu ve vápně z penalty přehoupl utkání na svoji stranu a následně přidal další góly. Na náš slušný výkon budeme chtít navázat v dalším utkání, které je pro nás velmi důležité.

Petr Liška – trenér (hosté):
Po prvním vyrovnaném poločase jsme vlažně vstoupili do poločasu druhého, kdy nás domácí zaslouženě potrestali. To nás konečně herně probudilo, ale začal festival neproměněných šancí. I přesto jsme zápas zvládli a třemi brankami dovedli k vítěznému konci.