SK Roudnice – SK Česká Skalice 2:2 (1:1) (PK 1:3)

Střelci Č. Skalice: 45. Tipelt Matěj, 79. Sedláček Pavel

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Sedláček Pavel (C), Rompotl Patrik, Pípek Roman (85.Chráska Ondřej), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Novotný Václav, Tipelt Matěj, Šrajbr Michal (77.Výborný Vojtěch) / Rücker David, Provazník Lukáš

Druhé kolo 1. A třídy mužů přineslo nejen zajímavé výsledky, ale v případě našeho utkání v Roudnici drama a i penaltový rozstřel. A bohužel také nepříjemné zranění Michala Šrajbra, které si vyžádalo odvoz sanitkou do nemocnice.

Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý, ale s tímto jsme nepočítali. Domácí na nás „čekali“ na vlastní polovině, kde velmi dobře bránili, aby pak vyráželi k rychlým a nebezpečným protiútokům. A tuto činnost měli natrénovanou víc než dobře. I díky tomu šli ve třicáté minutě do vedení. Další věc která jim šla velmi dobře, byla důrazná hra na hranici pravidel a někdy i za ní. K tomu ale i přispělo příliš benevolentní pojetí hry rozhodčím. Za nás na konci prvního poločasu srovnal hlavou Tipelt. První branka kterou stejný hráč vstřelil také hlavou, nebyla (asi správně) uznána pro těsný ofsajd.

Do druhé poloviny jsme vstoupili s odhodláním dokonat obrat a zápas dovést do vítězného konce. To se nepovedlo a byli jsme to opět my, kdo musel výsledek dotahovat. Po skvěle kopnutém přímém kopu šli domácí znovu do vedení. My jsme už jen dokázali opět vyrovnat Sedláčkem i když šancí na otočení výsledku jsme měli víc než dost. V penaltovém rozstřelu nám druhý bod zajistil brankář Šťastný, když dva pokusy domácích chytil.

Jaké jsou přesné výsledky vyšetření M. Šrajbra ještě nevíme. Doufejme jen že se nepotvrdí podezření a nejedná o nějaké opravdu vážné zranění jeho kolene. A samozřejmě Míňovi přejeme brzké uzdravení.

Tomáš Rejl – sekretář oddílu (domácí):

Domácím chybělo hned několik klíčových hráčů, ale výkon nebyl vůbec špatný. První poločas se hrál výborný fotbal, druhý byl zbytečně nervózní a rozkouskovaný i vlivem velmi nepřesného HR. Hosté měli více šancí, takže si bod navíc zaslouží.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

S důraznou hrou mladého týmu domácích jsme měli problém zejména v první půli. Dvakrát jsme skóre úspěšně dotahovali. Druhý bod pro nás je zřejmě spravedlivý, protože v utkání jsme si vytvořili dost příležitostí na to, abychom rozhodli už základní hrací době. Bohužel jsme vždy ztroskotali na brankáři nebo mířili mimo.

Diváků: 200

Rozhodčí: HR: Pavel Žák, AR1: David Žerovnický , AR2: Karel Šiling, DS: Lukáš Vojtěch