SK Lázně Bělohrad – SK Česká Skalice 2:4 (1:2)

Střelci Č. Skalice: 18. Chráska Ondřej, 34. Chráska Ondřej, 58. Hanel Stanislav, 63. Hanel Stanislav

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (90.Šrajbr Michal), Rompotl Patrik, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Chmelík Jakub, Diviš Martin (90.Provazník Lukáš), Resler Ondřej (58.Tipelt Matěj), Pácalt Tomáš (C), Chráska Ondřej (68.Čáp Kristián), Novotný Václav

Na domácím hřišti druhého týmu tabulky jsme nezaváhali a udělali další důležitý krok k postupu do nejvyšší krajské soutěže. Jak zápas probíhal pro vás sepsal fanoušek Vašek Skořepa, kterému tímto děkujeme. A děkujeme také početné skupině našich fanoušků, která na zápas dorazila. Vaší podpory si velmi vážíme. V neposlední řadě děkujeme trenéru domácích, který nás už gratulací pasuje do role postupujícího celku. K tomu je ale ještě daleko a my jsme si toho dobře vědomi.

Dvacáté páté kolo proti sobě svedlo dva kandidáty na postup, SK Lázně Bělohrad (2.) a SK Česká Skalice (1.).

Od úvodních minut se domácí zakousli do obrany hostí, zatlačili naše hráče před branku Honzy Šťastného, ale jasnou brankovou příležitost si nedokázali vytvořit. V 10.min. tvrdě pálil Martin Diviš, ale o dva metry minul levou tyč branky domácích. Udeřilo v 18.min. Pípek z pravé strany zacentroval, přetažený míč vrátil vysokým obloukem na malé vápno Pácalt, obrana odvrátila před šestnáctku, kde si krásně zpracoval Diviš a jemným obloučkem našel na malém vápně Chrásku, ktarý se nemýlil – 0:1. První střela mezi tyče znamenala naše vedení. Domácí přidali a opět zaměstnávali naši obranu i Šťásu v naší brance, ale úspěch nepřicházel. Až v minutě 33. se domácí dočkali branky, kdy nečekaně, ale přesně vystřelil Marek Wagenknecht a překvapil Honzu Šťastného – 1:1. Ještě nevyprchala radost domácích ze vstřelené branky a hosté opět vedli. Ve 34.min. se opět v malém vápně prosadil Chráska – 1:2. To byl zřejmě zlomový moment zápasu. I přes tlak domácích se skóre do poločasu už nezměnilo a poločas tak skončil výsledkem 1:2.

Druhá půle byla kopií té první. Domácí silnější na míči, centry před naši branku odvracela spolehlivě obrana, centry sbíral Šťása a co prošlo, to „zazdili!“ domácí střelci. V 58.min. vyšel našim brejk, který pěknou střelou zakončil Hanel – 1:3. O pět minut později zahrával Hanel standardku, kterou přesnou střelou proměnil – 1:4. Domácí korigovali v 88.min. z přísně nařízené penalty na 2:4. Více už se na trávníku nestalo, body putují do České Skalice za velmi dobrý a taktický výkon.

Sestava: 1 Šťastný, 16 Novotný, 13 Chmelík, 4 Rompotl, 12 Pácalt , 11 Resler (59. 17 Tipelt), 10 Diviš (92. 19 Provazník), 8 Hanel, 2 Výborný (92. 18 Šrajbr), 14 Chráska (69. 15 Čáp)

Tomáš Marek, trenér (domácí):

Česká Skalice hraje organizovaně, brejkově a účelně. Já naši prohru beru na sebe. Zvolil jsem neuhnout z naší hry oproti jiné taktice, která by třeba bod přinesla. Na druhou stranu jsme nehráli špatně. Na začátku druhé půle jsem si vytvořili až drtivý tlak a kdyby se nám podařilo vyrovnat, mohl být výsledek jiný. Skalice nás však utnula brejkem na 1:3. Hostům gratuluji k postupu, zaslouží si to. My jdeme dál a budeme se soustředit na další zápasy.

Petr Liška – trenér (hosté):

Před pěknou diváckou kulisou na pěkném trávníku jsme hráli organizovaně, vyráželi do brejků a zaslouženě zvítězili. Jdeme dál. Dorazivším fanouškům děkujeme za podporu v tomto šlágru kola. SKVĚLE!!!

Diváků: 252

Rozhodčí: HR: Miloš Marek, AR1: Michal Mrkáček, AR2: Jan Lukes