SK Dobruška – SK Česká Skalice 6:2 (2:1)

Sestava Č. Skalice: Jakl, Novotný, Chmelík, Pácalt, Hánl, Pípek, Diviš, Böhm, Resler, Rücker, Chráska – Panenka, Provazník, Bílý

V prvním přípravném utkání jsme nastoupili proti Dobrušce ve značně okleštěné sestavě. Z různých důvodů ať už zranění, nemoc či pracovních povinností nemohli nastoupit Sedláček, Hanel, Šrajbr, Škoda, Chalupa a Weisser.

I tak jsme v prvním poločase hráli s Dobruškou vyrovnanou partii, i když se jejím hráčům podařilo „nachytat nás na švestkách“ dvěma góly jako přes kopírák, kdy chytře ze střední vzdálenosti přelobovali obranu i brankáře Jakla. Stejným způsobem snížil náskok domácích Diviš.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Dobrušky a když zhruba v jeho polovině odstoupil z utkání Diviš, zápas se pro nás ještě více zkomplikoval. Domácí postupně navýšili vedení až na 6:1. Snížit na konečných 6:2 se podařilo Novotnému těsně před koncem hlavou po rohovém kopu.

Tímto duelem jsme odstartovali fotbalový týden, kdy se ve středu 2.2. v 17:30 střetnem s FK Náchod na umělce v Bělovsi a v sobotu 5.2. ve 12:00 s FK Černilov na umělé trávě v Novém Městě n. Met.

Petr Liška – trenér Č. Skalice: Co k tomu více dodat? Těžko jsme se vyrovnávali s UMT a byla vidět únava z hrubé přípravy. Oslabení byla citelná a domácí nám navíc ukázali, jak se proměňují šance.