SK Česká Skalice – TJ Sokol Stěžery 4:0 (3:0)

Střelci: 6. Chráska Ondřej, 27. Diviš Martin (Pokutový kop), 29. Výborný Vojtěch, 63. Tipelt Matěj

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Rompotl Patrik, Pípek Roman (64.Resler Ondřej), Hanel Stanislav, Diviš Martin (81.Petr Tomáš), Pácalt Tomáš (C) (71.Provazník Lukáš), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (64.Rücker David), Novotný Václav, Tipelt Matěj

Na nováčka soutěže jsme v předzápasovém týdnů pečlivě připravovali a není pochyb, že na hřišti to bylo vidět. Na mokrém trávníku se hrál rychlý kombinační fotbal i pro diváky obou týmů. I těch ze Stěžer totiž přijela početná skupina, která na konci utkání odměnila svůj tým za sympatický a bojovný výkon.

Od začátku jsme převzali aktivitu a skóre otevřel už v šesté minutě Chráska – 1:0. Brzký gól nás neuspokojil a dál jsme hosty tlačili na jejich polovinu a před jejich branku. To přineslo ovoce ve 27. minutě, kdy byl ve vápně sražen opět Cháska a Diviš se z nařízené penalty nemýlil – 2:0. A za dvě minuty to bylo už o tři branky. O to se po pěkné kombinaci postaral Výborný – 29. minuta a 3:0.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, jenže branka padla až v 63. minutě, kdy do branky hostí dorážel Tipelt – 4:0. Poté co jsme vystřídali, začal se prosazovat i soupeř, který i za nepříznivého výsledku zápas rozhodně nevzdal. Pro jeho škodu, ale bez gólového efektu. Něco pochytal brankář Šťastný a něco šlo mimo branku. To samé, ale probíhalo i na druhé straně hřiště. Žádný gól již nepadl, i když se tak mohlo stát na obou stranách a tak zápas výše zmiňovaným výsledkem i skončil.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

Zápas jsme rozhodli už v prvním poločase vstřelením třech branek. Ve druhém jsme ještě jednu pojistku přidali, ale i hosté měli své šance. Ti hráli velmi sympaticky a ani za pro ně nepříznivého stavu zapas nevzdali.

Pavlík Radim – trenér (hosté):

Gratulace domácím k zaslouženým bodům. Nejen že hráli výborný fotbal a my se snažili jim to znepříjemnit, ale dokázali skvěle využít i našich až žákovských chyb. Musíme se oklepat a poučit.

Diváků: 232

Rozhodčí: HR: Jiří Turek, AR1: Bohumil Kafka, AR2: Miroslav Martínek