SK Česká Skalice – TJ Lokomotiva HK 6-1 (2-0)

Střelci: 33. Chráska Ondřej, 45. Pácalt Tomáš (Pokutový kop), 62. Šrajbr Michal, 74. Diviš Martin, 81. Škoda Martin, 84. Pípek Roman – 87. Šmied Michal

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Hánl Jiří (85.Provazník Lukáš), Diviš Martin, Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (65.Škoda Martin), Novotný Václav, Šrajbr Michal, Böhm Lukáš (65.Resler Ondřej)/ Petr Tomáš, Valeš Jan, Swaczyna Adam

V prvním mistrovském utkání jara jsme na domácím hřišti přivítali Lokomotivu HK. Poslední měření sil vyznělo lépe právě pro našeho dnešního soupeře a tak jsme chtěli na domácím hřišti uspět a naplno bodovat. A to se za krásného slunečného počasí povedlo.

Samotná hra ale už moc pohledná nebyla. Lokáda kterou v zimní přestávce opustilo několik opor, přijela s defenzivní taktikou a té se držela po celou dobu utkání. I když se dá říci, že hosté vstoupili do zápasu lépe, po pár minutách jsme převzali pomyslné otěže zápasu do svých rukou a do konce utkání je nepustili.

Na soupeře jsme se tlačili, ale ten disciplinovanou obranou, dobrým čtením naší rozehrávky a rychlým přístupem naše útočné choutky ve většině případů úspěšně eliminoval. První poločas tak přinesl pouze dvě branky. O tu první se postaral ve 33. minutě Chráska, který uklidil do prázdné centr od Diviše a o druhou v 45. minutě Pácalt z penalty, nařízené po faulu opět na Diviše. Několik dalších šancí jsme ještě nevyužili.

Druhá polovina utkání již byla o něco pohlednější a z naší strany přinesla i zvýšený tlak na soupeřovu branku. V jejím průběhu se postupně prosadili Šrajbr v 62. minutě, v 74 minutě Diviš, v 81. minutě Škoda a v 84. minutě Pípek. A ještě jedna branka nám nebyla uznána pro ofsajd po závadu před brankou Lokomotivy po rohovém kopu. Čestný úspěch hostům pak zajistil v 87. minutě Šmied. Bylo to možná druhé přímé ohrožení naší branky v zápase.

S výsledkem můžeme být spokojeni, ale s herním projevem už moc ne. Někteří hráči jakoby se na hřišti hledali a celkově náš výkon působil dost neurovnaně. V přípravě jsme určitě odehráli na „oko“ pohlednější zápasy. Ale to bylo způsobeno obranou taktikou hostí. A pochválit musím trojici rozhodčích, která zápas odřídila v klidu a pohodě.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):
V nepříliš pohledném utkání hraném za krásného slunečného počasí, padlo 7 branek a tak aspoň diváci mohli být spokojeni.

Sobotka Michal- sekretář (hosté):
Zasloužená výhra domácích, když jsme jim cestu k vysokému vítězství notně usnadnili. Na několik absencí v sestavě se nelze vymlouvat, utkání pak s přehledem řídila trojice rozhodčích. Soupeři musíme sportovně pogratulovat, na tento zápas rychle zapomenout a odčinit v domácím prostředí s Lázněmi Bělohrad.

Diváků: 160
Rozhodčí: HR: Leonard Horský, AR1: Milan Kudláček, AR2: Štěpán Prušinovský, DS: Miroslav Přibyl

Další výsledky a průběžnou tabulku AM Gnol 1. A třídy mužů najdete zde. Upozorňuji, že tabulka se bude v blízké době ještě měnit a to kvůli odstoupení Velkého Pořící ze soutěže. Nám se v tomto případě škrtnou dva zápasy a šest bodů.