SK Česká Skalice – TJ Lázně Bělohrad 3:2 (2:1)

VYDŘENÁ VÝHRA S BĚLOHRADEM

Střelci: 24. Chráska Ondřej, 38. Chráska Ondřej, 87. Pípek Roman – 1. Nezbeda Tomáš, 68. Nezbeda Tomáš

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal, Pípek Roman (90.Petr Tomáš), Hanel Stanislav, Diviš Martin (60.Böhm Lukáš), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (72.Resler Ondřej), Novotný Václav, Chalupa Radek, Panenka Marek (72.Hánl Jiří) / Voráček Tomáš, Pácalt Tomáš, Rücker David

Rozhodčí: HR: Adam Trejbal, AR1: Mykhailo Mykytynets, AR2: Luboš Říha, DS: Karel Braun

Domácí vstoupili do zápasu velmi špatně a hned po 30ti vteřinách prohrávali 0:1. Po nedorozumění v obraně střelou z poza vápna prostřelil brankáře domácích Tomáš Nezbeda. Se Skalicí to nezamávalo a od té doby byli ve hře hlavně domácí. Už ve čtvrté minutě sám před brankářem Ondra Chráska, ale nedal. V 24. minutě proměňuje svoji šanci Ondra Chráska a domácí srovnávají skóre. Hned v 25. minutě šel sám na brankáře hostů Diviš a měl mnoho času, ale samostatný únik nevyřešil vůbec dobře a gól nepadl. Hned o minutu později v šanci Marek Panenka, ale mířil nad bránu. V 29. minutě se osmělili i hosté, ale jejich šance ke gólu nevedla. V 33. minutě v šanci opět Chráska, ale balón poslal vedle branky. V 38. minutě domácí svůj tlak konečně proměnili v gól, kdy se prosadil Ondra Chráska po rohovém kopu – 2:1. V 39. minutě zahrávali hosté roh, který ale nebyl pro domácí nebezpečný. První poločas vyzněl jasně pro domácí a jen díky nepozornosti na začátku utkání a řadě neproměněných šancí byl stav utkání pouze 2:1.

Druhý poločas začali domácí velmi vlažně. Hned ve 48. minutě viděl žlutou kartu Radek Chalupa. Po pěti minutách druhého poločasu zahrávali domácí dva rohy, které ale šanci nepřinesly. V 52. minutě vyzkoušel brankáře hostů Diviš, ale neuspěl. Domácí pokračovali v nepřesvědčivém výkonu v druhé půli. V 60. minutě musel kvůli přetrvávajícím problémům se svalem střídat Diviš, kterého nahradil Lukáš Böhm. V 64. minutě přichází roh hostů, který ještě gól nepřinesl. V 68. minutě po laxním bránění se hostům daří vyrovnat, opět zásluhou Tomáše Nezbedy – 2:2. Jako kdyby teprve tato branka domácí probudila a jejich hra se zlepšila. Hned o minutu později střelil gól Ondra Chráska, ale bohužel stál v ofsajdu. V 72. minutě došlo k dvojímu střídání domácích. Kvůli zranění musel odstoupit Mára Panenka, kterého nahradil Jirka Hánl a unaveného Ondru Chrásku, vystřídal Ondra Resler. V 74. minutě ještě zahrozili střelou hosté, ale ta skončila mimo. Od té doby už převzali iniciativu domácí. V 79. minutě mířil Standa Hanel těsně nad. V 86. minutě Pípek sám před brankářem hostů, ale dával vedle. Těsně před koncem se přeci jenom domácím podařilo překlopit skóre na svoji stranu, díky hlavičce Pípka – 3:2. Ještě v 89. minutě Hanel sám před brankou mířil nad. V 90. minutě v dobré šanci Pípek mířil vedle. Závěr zápasu už odehráli domácí daleko od své brány a uhlídali šťastné, ale důležité vítězství. Hosté byli většinu druhého poločasu lepším týmem, kdy měli více ze hry, ale naštěstí se do mnoha šancí nedostali. Pokud chceme pomýšlet na body proti silnějším soupeřům, musíme přidat.

Petr Liška – trenér (domácí):
Dnes pro nás vydřené tři body, za které jsme rádi. V první polovině utkání jsme byli lepším týmem, ve druhém pak hosté.

Jan Kyzlink, asistent trenéra (hosté):
Po skvělém vstupu do utkání, kdy jsme se v první minutě dostali do vedení, přišla bohužel naše chyba, která vedla k vyrovnání. Po pár minutách po dvou ne úplně ideálních individuálních rozhodnutích domácí utkání otočili a zaslouženě šli do kabin s náskokem jedné branky. Po změnách v sestavě jsme vstoupili do druhého poločasu herně lépe a dočkali se vyrovnání. Remízové utkání nakonec rozhodla standardka tři minuty před koncem ve prospěch domácích, kteří si nechali všechny body doma ve Skalici.

Ostatní výsledky šestého kola AM Gnol 1. A třídy mužů jsou zde

Ve středu 8.9. zajíždí tým mužů do Kobylic, kde odehraje osmifinálové utkání proti místnímu FC Spartak Kobylice. Výkop v 17:00.