SK Česká Skalice – Spartak Police n. Met. 4-3 (2-2)

Sestava Č. Skalice: Swaczyna, Novotný, Pácalt, Chmelík, Chalupa, Pípek, Diviš, Hanel, Šrajbr, Böhm, Chráska / Rücker, Hánl, Kožený

Branky Č. Skalice: Chráska 2x, Chalupa, Novotný

Jako náhradu za zrušené přípravné utkání z minulého týdne (Č. Skalice vs FK Jaroměř) jsme na tuto sobotu sehnali také soupeře z Miacom Krajského přeboru mužů a to Spartak Police n. Metují. Oba týmy se pohybují na špici tabulky KP a tak jsme mohli očekávat kvalitní utkání. A tak se i stalo.

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu se spoustou příležitostí na obou stranách. Jednu z nich využil v osmé minutě Chráska a poslal nás do vedení. To vydrželo do 14. min. kdy se Spartaku podařilo vyrovnat. A o deset minut později šel Spartak do vedení. Ale ani jemu dlouho nevydrželo. Ve 32. minutě srovnal skóre hlavou opět Chráska. Další branky už v první polovině nepadly a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé polovině se obraz hry – i přes prostřídání na obou stranách – příliš nezměnil. Stále se hrálo ve vysokém tempu z pozorných obran. Vstup do druhé půle ale vyšel lépe Spartaku, když se ve 49. minutě opět ujal vedení. Rozhodně jsme ale „nesložili zbraně“. Právě naopak. Drželi jsme se trenérem stanovené taktiky a odměna v podobě vyrovnávací branky, přišla v 63. minutě kdy skóroval Chalupa. Od té doby Police začala jakoby vypadávat z rytmu. Skalice byla od vyrovnávací branky nebezpečnějším týmem. A v 85. minutě pečetil pro někoho možná překvapivou výhru Skalice Novotný.

Utkání si po celou dobu drželo vysokou úroveň hodnou krajského přeboru a čistým svědomím mohu říci, že naše výhra nebyla dílem náhody. Přednímu týmu krajského přeboru jsme byli vyrovnaným soupeřem a ke konci utkání i mírně lepším týmem. Oba týmy také ve správný čas podrželi brankáři. Sečteno, podtrženo – sice přípravné utkání, ale cenné vítězství s velmi kvalitním soupeřem.

Komentář trenéra Petra Lišky: Potkali jsme se s kvalitním soupeřem a dle toho vypadalo i tempo zápasu. Myslím si, že jsme byli min. vyrovnaným soupeřem, ale je stále na čem pracovat.