SK Česká Skalice – SK Solnice 0:1 (0:1)

Na závěr zimní přípravy jsme sehráli utkání proti vedoucímu týmu nejvyšší krajské soutěže SK Solnici.

Ta po celou dobu utkání byla lepším týmem na míči a držela nás pod svým tlakem. Navzdory tomu si ale příliš jasných brankových nevytvořila a jediný gól utkání padl takříkajíc z ničeho, když jinak bravurní Šťása neodhadl míč a útočník Solnice zakončoval do prázdné. My jsme naopak vyráželi k rychlým protiútokům a nejednou zamotali soupeřově obraně hlavu, když na poslední chvíli odvraceli na roh nebo odkop od branky. Nutno ale podotknout, že Solnice předvedla své kvality a výsledek je spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Bohužel se v samotném závěru utkání zranil Matěj Tipelt a současné prognózy nejsou vůbec dobré. Můžeme jen doufat, že se nepotvrdí a Matějovi přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit.

Jak utkání viděl fanoušek Václav Skořepa: Z a velké převahy Solnice jsme odehráli solidní výsledek. Měli jsme i několik slibných šancí, které však ke gólu nevedly. Stínem byla velmi tvrdá hra solnických a v závěru vážné zranění Matěje Tipelta.

Pavel Potužník, trenér Solnice: “Generálka na první jarní mistrák dopadla dobře. Po celý zápas jsme měli herní převahu, dobře jsme kombinovali a předváděli pěkné akce. Z převahy jsme ale vytěžili pouze jednu branku. Hosté hráli v hlubokém bloku a snažili se vyrážet k rychlým brejkům. Všichni dohráli zápas bez zranění, takže spokojenost, a těšíme se na start přeboru!”

Příští víkend se už naplno rozběhnou krajské soutěže a nás čeká utkání proti SK Roudnice. To se oproti rozpisu neodehraje na našem domácím hřišti, ale v azylu na UMT v Novém Městě n. Metují.

Jeho úvodní hvizd zazní v neděli 12.3.2021 v 15:00.