SK Česká Skalice – SK Roudnice 3:0 (2:0)

Branky: Šťastný, Pípek, Chráska

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (70.Šrajbr Michal), Pácalt Tomáš, Chráska Ondřej (85.Pilc David), Novotný Václav, Chmelík Jakub / Rompotl Patrik, Provazník Lukáš

Muži v prvním jarním utkání porazili silnou Roudnici a posunuli se tak na první místo tabulky.

První jarní zápas přinesl všem dorazivším divákům fotbal, který byl plný osobních soubojů ale i pěkných a rychlých kombinačních akcí.

Hosté do utkání vstoupili lépe a zatlačili nás před naše pokutové území. Jejich hra založená na rychlosti a hlavně důrazu však k brance nevedla. Pouze ke krvavému zranění v obličeji jednoho z nich, když v přemíře snahy, jeden host zboural druhého v souboji o míč. Šokem pro ně pak byla minuta 17. Brankář Šťastný sebral centrovaný míč a dlouhým výkopem přes celé hřiště překonal vysoko hrajícího gólmana Roudnice – 1:0. Tato branka nás uklidnila, začali jsme se stále více osmělovat a ohrožovat branku soupeře. Ovoce za to sklidil ve 44. minutě Pípek, který hlavou navýšil vedení – 2:0.

I ve druhém poločase se hrálo stejně rychle a důrazně. Hosté na nás zle dotírali ve snaze zvrátit výsledek. My jsme na ně čekali na vlastní polovině a vše nebezpečné vyřešila obrana nebo brankář Šťastný. Poslední slovo v utkání jsme měli opět my. Běžela 66. minuta, když se prosadil Chráska – 3:0. Hosté už přes veškerou snahu nestihli zareagovat a tak zápas i skončil.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):
Z takticky dobře zvládnutého zápasu se silným soupeřem bereme tři body zaslouženě. Vyzvednout bychom chtěli branku a zároveň nulu v prvním jarním utkání brankáře Šťastného.

Tomáš Rejl – vedoucí mužstva (hosté):
V poli jsme dnes byli o něco lepším mužstvem. Ani kombinačně to nebylo špatné. Ale pouze po vápno. Domácí hráli odzadu a potrestali naše individuální chyby.

Diváků: 100

Rozhodčí: HR: Roman Nývlt, AR1: David Žerovnický, AR2: Pavel Žák, DS: Martin Malena

Odkaz na fotky – zdroj SK Roudnice