SK Česká Skalice – SK Roudnice 2:1 (1:0)

Áčko na domácím hřišti porazilo nebezpečnou Roudnici.

Střelci: 10. Šrajbr Michal, 76. Diviš Martin – 65. Kučera Tomáš

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal, Pípek Roman, Hanel Stanislav (73.Böhm Lukáš), Hánl Jiří, Diviš Martin (90.Petr Tomáš), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (46.Škoda Martin), Novotný Václav, Panenka Marek (80.Resler Ondřej)/ Voráček Tomáš, Pácalt Tomáš

Rozhodčí: HR: Adam Jiříček, AR1: Pavel Soukup, AR2: Jindřich Hanuš, DS: Miloš Židík

Los osmého kola nám přisoudil na domácí půdu SK Roudnici a nám bylo jasné, že nás nečeká vůbec jednoduchý zápas a že pokud chceme vůbec pomýšlet na slušný výsledek, budeme muset přepnout na „vyšší otáčky“ než minulý týden v Třebechovicích. Tomu jsme přizpůsobili i rozestavení hráčů.

Zápas začal ve vysokém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu, ale veškerá snaha obou týmů končila na pozorných obranách, nebo mimo branku. Přesto bych řekl, že byla domácí parta o chloupek lepší než hosté z Roudnice a také blíže vstřelení branky. To se podařilo v 10.. minutě Šrajbrovi, který nádhernou a přesnou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě a otevřel skóre – 1:0. Tato trefa nám potvrdila, že to proti výbornému soupeři přece jen půjde a začali jsme se stále více osmělovat. Bohužel zůstalo jen u toho a navýšit vedení se nám do konce první půle nepodařilo. Ale dařilo se nám vytvářet více šancí a zakončení než soupeři a to se také počítá.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, tak jako jsme odehráli první polovinu, Ale to nám dlouho nevydrželo. Prakticky hned po úvodním hvizdu jsme se dostali do slibného zakončení, jenže branka nepadla. A od té doby začali více hrát hosté. Zvýšili aktivitu v napadání naší rozehrávky, zpřesnili a zrychlili přihrávky a celkově byli více na míči. Prostě přesný opak poločasu prvního. A také po zásluze došlo k vyrovnání stavu. V 65. minutě po ztrátě míče na útočné polovině, soupeř předvedl bleskurychlý a ukázkový protiútok a na jeho konci Kučera dělovkou z úhlu nedal Weisserovi šanci 1:1. Teprve to jako by nás probralo a hra se opět vyrovnala. A tak trochu začalo být nabíledni, že v tomto utkání už moc branek nepadne a ten kdo nějakou vstřelí, si s největší pravděpodobností odnese všechny tři body. A přesně to se povedlo nám v 76. minutě, kdy Škoda po skvělé individuální akci předložil před branku hostí. Tam již čekal připravený Diviš, který míč s otěrem o tyč tečoval do branky – 2:1. A toto skóre vydrželo do konce zápasu, i když zbývající minuty pro nás byly hodně dlouhé.

Celý zápas nesl na 1. A třídu znaky nadprůměrného utkání. Celý se odehrál ve vysokém tempu a od všech přímých účastníků byly k vidění výborné výkony za který si zaslouží – zejména naši hráči – poděkování. Dobrý výkon podala i trojice rozhodčích a i díky nim se žádný z přihlížejících diváků nenudil.

Marek Vik (domácí):

Na poměry A třídy jsme viděli nadstandartní zápas se šancemi na obou stranách. Ke kvalitě utkání přispěla i trojice rozhodčích. Dnes zvítězil šťastnější.

Zdeněk Mikan, asistent trenéra (hosté):

Navzdory prohře jsme odehráli dobrý zápas. Domácí také hráli fotbal a tak bylo vidět zajímavé utkání. O bodech rozhodla lepší efektivita v koncovce. Ta nám moc nešla. Za výkon chválím i trojici rozhodčích.