SK Česká Skalice – SK Libčany 1:1 (1:1) (PK 4:5)

Střelci: 45. Rücker David – 22. Chromek Adam

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Rücker David (46.Výborný Vojtěch), Tipelt Matěj, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Hánl Jiří, Diviš Martin, Chráska Ondřej, Pácalt Tomáš (C), Novotný Václav, Chalupa Radek / Petr Tomáš, Provazník Lukáš

Rozhodčí: HR: Jiří Turek, AR1: Roman Nývlt, AR2: Karel Šiling

Do čtvrtfinálového utkání Poháru hejtmana KHK nám byl losem určen účastník krajského přeboru šestý tým tabulky SK Libčany, které jsme přivítali na našem domácím hřišti. A že se jednalo o kvalitní utkání, hrané ve vysokém tempu s množstvím přihrávek a šancí, tak o tom se přesvědčilo těch cca 80 diváků, kteří se v nevlídném počasí a v netradiční den přišli na zápas podívat.

Úvod utkání patřil spíše hostům, kteří nás prvních zhruba deset minut přehrávali. Poté jsme však srovnali s hosty krok a přizpůsobili se tempu zápasu. Nutno podotknout, že i tak byli  hosté nebezpečnějším týmem. A bohužel ve 22. minutě jsme vyrobili snad jedinou chybu v utkání a hosté ji ihned využili – 0:1. Odpovědět se nám podařilo těsně před koncem poločasu. Hanel vypustil křížnou jedovku, která by šla zřejmě mimo, ale brankář hostí do ní sáhl a vyrazil do malého vápna. Tam se  nejlépe zorientovat Rücker a stav utkání srovnal – 1:1. Tím poločas skončil.

I začátek druhé půle patřil spíše hostům a trvalo to opět zhruba deset minut, než jsme na jejich hru našli odpověď. S klidem mohu říct, že jsme od té doby nejen srovnali krok, ale byli i lepším týmem. Na hosty jsme dotírali, úspěšně narušovali jejich rozehrávku a s tím přicházeli i naše šance. Jen ve druhém poločase jich bylo pět. Bohužel jsme žádnou z nich nevyužili a tak se šlo na penalty. A v těch – jak se už pomalu stává naší smutnou tradicí – byli úspěšnější hosté.

Tím se nám brány semifinále uzavřely doslova a do písmene před nosem. A je to škoda, protože dnes jsme postup do dalšího kola, který jsme chtěli, měli opravdu na dosah!!!

Petr Liška – trenér domácích (domácí):
V kombinované sestavě jsme si za hru předvedenou zejména ve druhém poločase vypadnout nezasloužili.

Jiří Suchomel, trenér (hosté):

V prvním poločase jsme soupeře přehrávali, dokázali jsme být nebezpeční a naopak ho v podstatě k ničemu nepustit. Poté přišla nešťastná branka do šatny a navíc nám i vzhledem k počtu nepřítomných marodů a studentů od 55. minuty došly síly. Domácí fanoušek naštěstí označil našeho brankáře Tóšu za “h.vno” a ten pak vychytal postup. Kromě postupu si odvážíme i další zraněné. Přejeme všechno nejlepší našemu Fandovi!

V sobotu 23.4. pak zajíždíme do Roudnice, se kterou se utkáme o třetí místo v tabulce 1. A třídy. Ta na jaře ještě doma neprohrála a tak nás opět nečeká lehký zápas. Přijeďte do Roudnice podpořit svůj tým!!! Výkop v 17:00.