SK Česká Skalice – MFK Trutnov B 8:1 (3:1)

Střelci: 15. Diviš Martin, 33. Diviš Martin, 35. Diviš Martin, 46. Škoda Martin, 52. Škoda Martin, 57. Hanel Stanislav, 79. Rücker David, 89. Diviš Martin – 29. Kamitz Michal

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (73.Petr Tomáš), Tipelt Matějt, Škoda Martin (C) (59.Chráska Ondřej), Pípek Roman (59.Rücker David), Hanel Stanislav (73.Provazník Lukáš), Diviš Martin, Pácalt Tomáš (36.Resler Ondřej), Chmelík Jakub, Novotný Václav, Šrajbr Michal

Diváků: 100

Rozhodčí: HR: Marian Otava, AR1: Martin Říha, AR2: Pavel Soukup

Posledním kolem nám skončil soutěžní ročník 2021/2022 AM Gnol 1. A třídy mužů a my jsme v něm přivítali tým MFK Trutnov B. Cíl byl jasný – vzhledem k posledním vzájemným utkáním zvítězit a to se i povedlo.

Samotný průběh utkání ovšem tak jednoznačný nebyl. Trutnov svou kůži vůbec nedal lehce. Do utkání vstoupil lépe než my a i přes naši první vstřelenou branku Divišem v patnácté minutě, byl až do nějaké 20 – 25 minuty aktivnějším týmem. Poté se hra vyrovnala a hrálo se hlavně mezi vápny. Pak přišla minuta 29. a možná životní branka v podání hostujícího Kamitze. Ten nedal z přímého kopu Šťastnému šanci a nechytatelnou dělovkou s pomocí břevna srovnal stav zápasu – 1:1. I poté se obraz hry příliš nezměnil, ale nám se začalo dařit ve hře dopředu. Na vyrovnání rychle odpověděl opět Diviš a to hned dvakrát. Minuty 33. a 35. znamenaly vedení 3:1 a tak i první poločas skončil.

Nástup do druhé půle byl z naší strany raketový. Blesková akce po rozehrání poločasu a Škoda zvýšil brankový rozdíl. 46. minuta – 4:1. Ten byl v posledním utkání za Skalici při chuti a 52. minutě opět navýšil vedení – 5:1. Martin k těmto dvěma brankám přidal i dvě asistence ke gólům Diviše v první půlce. S naším žlutomodrým dresem se tedy tento kanonýr rozloučil stylově. A i když naše vedení bylo výrazné, hráči Trutnova ne a ne nesložit zbraně. Hrál se vyrovnaný fotbal a i soupeř měl své šance, jen se mu je nedařilo využít. Poslední tři branky utkání padly v pořadí – 57. minuta Hanel, 79. minuta Rücker a 89. minuta po čtvrté v utkání Diviš, Konečné skóre utkání tedy – 8:1.

Všem zúčastněným (hráči, rozhodčí, realizační týmy a v neposlední řadě fanoušci) patří obrovský dík. Ve vedru jaké v sobotu panovalo to neměl jednoduché nikdo.

Marek Vik (domácí):

Naše vysoké vítězství je z pohledu Trutnova dost nespravedlivé. Zápas byl po většinu času vyrovnaný a v prvních dvaceti minutách byl Trutnov i lepším týmem. V posledním zápase v našich barvách kanonýr Martin Škoda zaznamenal dvě branky a dvě asistence.

Michal Vlček, vedoucí mužstva (hosté):

Úvod utkání zdaleka nenaznačoval takovou výsledkovou kalamitu, které jsme nakonec byli svědky. Z kraje zápasu jsme to byli naopak my, kdo byl na míči silnější a v postupném útoku přesvědčivější. Soupeř byl však dobře organizovaný a my opět doplatili na to, že hrajeme jen po vápno. Za to ofenziva soupeře byla zcela suverénní, a ještě během první půle dvěma slepenými góly udala směr zápasu. Hřebíčkem do rakve pak byla branka jen pár vteřin po změně stran. Následně se zápas už jen dohrával.

V konečném součtu jsme tedy obsadili třetí příčku v tabulce (i když toto utkání již na to nemělo žádný vliv) se ziskem 65. bodů a celkovým skóre 91:31. Tato sezóna byla též poznamenaná odchody a příchody hráčů a i na trenérské stoličce došlo ke dvěma změnám. A také nás limitovalo nemálo zranění. Ale o tom snad někdy jindy. Pozorný fanoušek vše jistě zaznamenal.

A právě fanouškům děkujeme za přízeň v průběhu celého soutěžního ročníku. DĚKUJEME!!! Bez Vás by to nemělo smysl!

Hráče teď čeká pár týdnu zaslouženého volna a odpočinku, které si zpříjemní občasným fotbálkem a začátkem července se tréninky následně i zápasy rozjede fotbalový kolotoč znovu naplno.

Příště se Vám ozveme s hodnocením právě skončené sezóny, o které se postará klubový prezident Jaroslav Zítko.