SK Česká Skalice – FK Náchod B 3:1 (2:0)

Střelci Č. Skalice: 7. Pípek Roman, 20. Diviš Martin, 46. Tipelt Matěj

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Tipelt Matěj, Pípek Roman (46.Hánl Jiří), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (65.Škoda Martin), Novotný Václav, Böhm Lukáš (65.Resler Ondřej) / Rücker David, Petr Tomáš

V neděli 1.5.2022 jsme na domácím fotbalovém stadionu v České Skalici v rámci 24. kola AM Gnol 1. A třídy mužů hostili celek FK Náchod B. Tabulkové postavení obou tým hovořilo zcela jasně v náš prospěch a proto jsme v tomto derby byli i favoritem.

To se potvrdilo i co se výsledku týče. Do zápasu vstoupili lépe hosté z Náchoda, kteří přijeli bez brankáře (do branky tak musel nastoupit obránce Rorbach) a kteří také vyslali i první střelu utkání směrem na naši branku. To poté co zahrávali rohový kop. S tou si však bravurně poradil brankář Šťastný. Poté jsme převzali aktivitu a to se nám vyplatilo. Již v sedmé minutě se hlavou prosadil Pípek po křížném centru – 1:0. Ve dvacáté minutě bylo ještě veseleji. Diviš zahrával trestný kop a přímo z něho se nemýlil – 2:0. To nás však jakoby uspokojilo a hostům jsme povolovali mít stále více ze hry. Do konce první půle se tak hrála vyrovnaná partie, ale branka již nepadla.

Do druhé poloviny jsme měli raketový nástup. Průnik Böhma ještě hosté vytlačili na roh. Po jeho zahrání míč prošel téměř celým vápnem a v něm se nejlépe zorientoval Tipelt, který ho uklidil do odkryté svatyně hostí – 3:0. Zdálo se, že je rozhodnuto a pro vítězství si v klidu a pohodě dojdeme. Opak byl ale pravdou. Ještě chvíli jsme určovali ráz hry, ale to nám vydrželo pár minut. Pak Náchod převzal otěže utkání a do konce utkání je ze svých rukou nepustil. My jsme si nebyli schopni vyměnit dvě přihrávky za sebou a zmohli se jen na bezcílné odkopy míče. Ty snadno sbírali hosté a dobrou kombinační hrou nám zle zatápěli. Proto se naším nejdůležitějším hráčem stal brankář Šťastný, díky kterému se nám podařilo udržet výsledek, přesto že přeci jen jednou kapituloval. Za hosty skóroval Plšek, který byl v té době sotva minutu na hřišti. 61. minuta a stav 3:1. Další branka už v zápase nepadla (a pokud by ano tak zcela určitě by to bylo do naší sítě) a tak zápas i tímto výsledkem skončil.

V derby jsme uspěli, v tabulce udrželi pěti bodový náskok před čtvrtou Roudnicí, ale z obrazu hry – hlavně té naší ve druhé polovině – dobrý pocit mít nemůžeme. O spokojenosti se nedá mluvit vůbec. Pokud se takto budeme prezentovat příští neděli v Novém Městě nad Metují, tak o bodovém zisku si můžeme nechat jen a pouze zdát.

Video z utkání najdete zde: první poločas, druhý poločas

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

Dnes pravděpodobně ještě pod vlivem čarodějnické noci, jsme utrpěli vítězství za tři body. Tento výsledek je k soupeři velmi krutý.

zdroj Náchod (hosté):

Domácí využili našich problémů s brankáři. Herně jsme hráli dobrou partii ,ale to na lepší výsledek nestačilo , takže se domů vracíme s prázdnou .

Diváků: 250

Rozhodčí: HR: Radovan Šnýdl, AR1: Marek Bohuš, AR2: Vlastislav Kiezler, DS: Milan Šimek