SK česká Skalice – FK Černilov 7-1 (4-1)

Sestava Č. Skalice: Jakl, Novotný, Pácalt, Chmelík, Hánl, Pípek, Diviš, Šrajbr, Böhm, Chráska, Rücker / Bílý, Kampo

Ve třetím přípravném utkání během osmi dní jsme nastoupili proti týmu FK Černilov. Věděli jsme, že řady našeho dnešního soupeře před jarní částí soutěže opustilo několik opor. Na druhou stranu – také my ještě ani zdaleka nehrajeme „v plném počtu“. Stále absentují Sedláček, Hanel, Chalupa a Weisser a dnes opět Škoda s Panenkou.

Od úvodního hvizdu prvního poločasu bylo patrné, jak moc se na týmu Černilova podepsala jeho současná personální situace. Byli jsme lepším a aktivnějším týmem ve všech aspektech hry a tuto skutečnost jsme vyjádřili i třemi góly v soupeřově síti a jeden byl vlastní.

Pokud píšu, že jsme v první půli byli lepším týmem, tak v půli druhé jsme už v zápase zcela dominovali. Přidali jsme další tři branky a soupeře na vlastní polovinu pouštěli občas a před naši k branku, tak aby to vedlo k jejímu ohrožení zcela sporadicky.

O sedm našich vstřelených branek se dnes podělilo šest hráčů a sedmou – vlastní – si obrana Černilova srazila do své sítě sama. K tomu dvě nastřelená břevna, několik příležitostí zmařil brankář soupeře a několikrát jsme mířili mimo tři tyče. Proto je výsledné skóre k soupeři ještě milosrdné. Otázkou ale zůstává, jak moc nás náš dnešní soupeř prověřil. Výsledek sice potěší, ale výkon Černilova se k hernímu projevu Dobrušky a Náchoda vůbec – ani vzdáleně – nedá přirovnat.

Petr Liška – trenér Č. Skalice: Pouze v prvním poločase jsme hráli dle našich představ. Druhý poločas se díky odevzdanosti soupeře nedá moc hodnotit.