SK Bystřian Kunčice – SK Česká Skalice 3-2 (1-1)

Střelec Č. Skalice: 33 + 53 Chráska Ondřej

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (63.Čáp Kristián), Pácalt Tomáš, Chráska Ondřej, Novotný Václav, Chmelík Jakub, Šrajbr Michal (90.Rompotl Patrik) / Petr Tomáš, Provazník Lukáš

Že nás v Kunčicích nečeká lehký zápas jsme věděli a také dopředu avizovali. Přítomní diváci a fanoušci obou týmů viděli utkání, ve kterém jsme 2x vedli (vždy nás do vedení poslal Chráska), přesto domácí vždy dokázali vyrovnat a nakonec vítězství strhnout na svou stranu. A to přestože jsme stejně jako oni měli k dispozici pokutový kop, který jsme ale na rozdíl od nich neproměnili. K tomu ke vší smůle nastřelené břevno od Diviše.

Ne že by si domácí výhru nezasloužili. Na malém a nerovném hřišti byli u prakticky ve všech situací i míčů dříve. A na míči i herně byli lepším celkem. Pokud mám toto shrnout do pár slov tak „domácí chtěli výhru víc“.

My jsme jim to navíc umožnili mnohými nepřesnostmi a lacinými ztrátami míče jak na vlastní tak i útočné polovině hřiště. Navíc jsme nevyužili další nabídnutou penaltu. To se u nás už stává ohranou písničkou.

A pokud bych se měl vyjádřit k pokutovému kopu nařízenému na nás? Ten byl zřejmě nařízen správně. Tedy určitě by byl, kdyby těsně před ním nedostal obránce Novotný úder loktem do obličeje – což je jasně patrné na videu (https://www.youtube.com/watch?v=o2D9OGSOK9o)  z druhé poloviny v čase 40:49 – od útočícího hráče a k penaltovému zákroku už vůbec nemělo dojít. Jak je možné, že hlavní rozhodčí Švec na tuto skutečnost nijak nereagoval? Dokonce ani po poradě s AR2? Jak je možné, že hráče ležícího na hřišti zkontroluje až za cca jednu minutu a to ještě jen letmým pohledem? Tady dle mého názoru – ten ať si každý udělá sám – bohužel došlo k jasnému ovlivnění výsledku!!! Ale ne že by to domácí potřebovali.