Petr Liška – trenér A týmu mužů

Po konci sezóny jsme slíbili její zhodnocení z pohledu prezidenta klubu pana Jaroslava Zítka. Na to bohužel nedošlo a za to se omlouváme.

Jako náhradu našim fanouškům přinášíme pár slov od trenéra A týmu Petra Lišky.

Do Skalice jsem přišel až ve třetím kole podzimní části, kdy u týmu skončil trenér Jakub Zahradník a na trenérské lavičce zaskakoval Daniel Franc.

Soutěž již byla rozehraná a tak jsme se s týmem vzájemně seznamovali za pochodu. Začali jsme pracovat na organizaci hry a zaměřili jsme se na defenzivní činnost celého týmu. 

V zimní přípravě kdy se nám zranil brankář Weisser, jsme nastalou situaci museli řešit se nám naskytla jedinečná příležitost získat velezkušeného divizního gólmana z Trutnova Jana Šťastného. Ten nejen svými výkony, ale také zkušenostmi a mentoringem byl a je pro tým obrovským přínosem. Dále přišli Vojtěch Výborný a navrátilec Matěj Tipelt. Pro odchod se naopak rozhodl Tomáš Voráček.

V jarní části soutěže jsme často dopláceli na zranění, často neuhlídané standartní situace soupeřů a nízkou produktivitu, což nás nakonec stálo i postup do semifinále poháru, kdy jsme s pozdějším vítězem Libčany byli jasně lepším týmem, ale zápas nezvládli a na penalty vypadli. V průběhu jara také ukončili činnost Marek Panenka a Adam Swaczyna.

Konečné třetí místo v soutěži je odpovídající i proto, že jsme pouze my dokázali pozdějšího vítěze Solnici dvakrát obrat o body.

Stále máme na čem pracovat, a pokusit se v letošním roce zaútočit na případný postup.

Na novou sezónu jsme již začali poctivě trénovat. Čekají nás čtyři přípravná utkání – všechny se soupeři z vyšších soutěží – a diváci se mohou těšit na novou posilu s divizními zkušenostmi Patrika Rompotla. Naopak pro odchod a změnu dresu po konci sezóny se rozhodl Martin Škoda.

Jak jsem měl možnost za krátkou dobu vypozorovat, je vše v klubu postaveno na rodinné atmosféře a „mančaft“ dokázal při různých akcích, že drží při sobě. Věřím, že to vydrží i v nové sezóně a bude se nám i nadále dařit.

Jménem celého týmu, bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu a pozvat Vás na novou sezónu.

Sportu zdar a fotbalu zvláště !!!

Petr Liška – trenér týmu mužů SK Česká Skalice

Fotbalová kariéra Petra Lišky –  SK Babí, z. s.,  FK Náchod s.r.o., TJ Sokol Černíkovice z.s., TJ Červený Kostelec, z.s., TJ Start Ohnišov z.s., TJ Sokol Zábrodí z.s.