Muži porazili Kobylice na jejich půdě a postupují do čtvrtfinále Poháru hejtmana KHK

FC Spartak Kobylice – SK Česká Skalice 0:3 (0:1)

Střelci: 30. Pípek Roman, 47. Sedláček Pavel, 76. Pípek Roman

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Voráček Tomáš, Sedláček Pavel (C) (60.Škoda Martin), Šrajbr Michal, Pípek Roman, Hanel Stanislav (46.Panenka Marek), Resler Ondřej, Chmelík Jakub, Novotný Václav, Chalupa Radek, Böhm Lukáš (70.Rücker David)/ Diviš Martin, Pácalt Petr

Rozhodčí: HR: Pavel Soukup, AR1: Jaromír Styblík, AR2: Martin Říha

Průběh osmifinálového utkání Poháru hejtmana KHK v Kobylicích by mohl být prakticky totožný s popisem pohárového zápasu ve Smiřicích, jen s pár rozdíly. Domácí byli nuceni hned v úvodu střídat zraněného brankáře, druhý poločas dohrávali v deseti pro zranění dalšího hráče, branek jsme tentokrát vstřelili pět (dvě nebyly uznány) a velkým protivníkem nám byl tvrdý a nerovný povrch hřiště, na kterém míč odskakoval a nedařila se kombinace. To bylo ale stejné pro oba týmy.

Hned od začátku jsme se na domácí natlačili ve snaze získat rychlé vedení a zápas pod kontrolu. A branka padla hned ve třetí minutě, ale nebyla uznána pro útočný faul. Aktivní Sedláček protlačil míč do branky po souboji s obráncem, který se poté srazil z gólmanem a ten musel být střídán. Ošetření a střídání zabralo dobrých pět minut kdy se nehrálo. Po tomto přerušení jsme navázali na dosavadní způsob hry, vytvářeli si slibné příležitosti a kontrolovali hru. Jenže domácí obrana, terén a zejména brankář byli proti vstřelení branky. To se povedlo až Pípkovi ve 30 minutě, kdy nám chytrou a technickou střelou zajistil vedení – 0:1. To je z gólového výčtu prvního poločasu vše. Přes veškerou snahu se nám navýšit vedení nepodařilo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně a hned ve 47 minutě byl Sedláček po rohu nejblíže k odraženému míči a navýšil vedení – 0:2. Povzbuzeni touto brankou jsme se dál tlačili na domácí, ale výborný brankář, obrana, terén a v mnoha případech i špatné řešení situací bylo proti. A také trocha pověstného štěstíčka. Další regulérní branka padla v 76 minutě a byl to opět Pípek, který zajistil vedení 0:3. V té době hráli domácí již o desíti. Za zmínku stojí ještě neuznaná branka Škody. Ten po faulu na Reslera, bleskově rozehrál trestný kop, vstřelil branku, leč pro toto nenašel pochopení hlavní rozhodčí s tím, že mělo hrát na „píšťalku“. Avízo něčeho takového ale nikdo nezaznamenal.

Celý zápas se až na výjimky odehrál na polovině domácích, v dostatečné vzdálenosti od naší branky a gólmana Weissera, který si připsal druhou nulu v pohárových utkáních. Větší porci minut dostali náhradníci, kteří rozhodně nezklamali. Děkujeme hráčům za předvedené výkony a postup do čtvrtfinále.

Libor Tobišek (domácí):

Pohárové utkání jsme odehráli ve smíšené sestavě A týmu a B týmu , kdy hráčů B týmu bylo většina. Po zranění hráče jsme dohrávali v deseti, děkuji všem za bojovnost proti klubu z 1A třídy.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):
Z Kobylic vezeme postup do čtvrtfinále a o to nám dnes šlo. Ale smekám před domácím Spartakem. Zhruba ve třetí minutě musel odstoupit jejich gólman pro zranění a byl střídán náhradním brankářem – ten zachytal skvěle!!! Druhý poločas domácí dohrávali o desíti pro zranění dalšího hráče a i tak našemu tlaku odolávali houževnatě. Oběma zraněným přejeme brzké uzdravení.

Další výsledky z osmifinále najdete zde….