MFK Trutnov B – SK Česká Skalice 0:2 (0:1)

Střelci: 28. Pácalt (PK), 85. Diviš

Sestava Č. Skalice: Jakl Aleš, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C) (88.Rücker David), Hanel Stanislav, Hánl Jiří (90.Provazník Lukáš), Diviš Martin, Resler Ondřej (71.Šrajbr Michal), Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Novotný Václav. Tipelt Matěj / Petr Tomáš

Ve třináctém kole 1. AM GNOL třídy mužů jsme do Trutnova neodjížděli v nejlepším rozpoložení a to již z dříve jmenovaných důvodů. Přesto s cílem potvrdit postavení v tabulce a domů přivézt plný bodový zisk. A tomu také trenér Liška přizpůsobil taktiku, kterou se hráčům podařilo beze zbytku naplnit. I za podpory množství našich fanoušků, kteří na zápas dorazili ať autem či vlakem.

Dá se říci, domácí byli po většinu hrací doby aktivnějším týmem a byli více na míči. Přesto se k zakončení nebo přímému ohrožení veterána Jakla v naší brance příliš často nedostali. SKVĚLE fungující obrana většinu pokusů zablokovala a co prošlo s tím si poradil Alda zaskakující za zraněného Šťastného. Pak přišla 28. minuta, kdy byl ve vápně domácích brankářem podražen Sedláček. Nařízenou penaltu pak bezpečně proměnil Pácalt – 0:1. Jenže o pět minut později tu samou šanci dostali domácí. Tentokrát se penalta pískla po ruce Diviše, do které byl trefen, při trestném kopu domácích. S tou si ovšem fantasticky poradil brankář Jakl, když ji nohou ve výskoku vykopl na břevno a od něho už šel míč do bezpečné vzdálenosti od naší branky. A to byl zřejmě rozhodující okamžik utkání.

Druhý poločas by podobný tomu prvnímu. Domácí se snažili o vyrovnání a my jsme ze zajištěné obrany vyráželi k protiútokům. V jednom z nich se Resler chytře pokoušel chytře obstřelit vyběhnuvšího brankáře na zadní tyč, ale rána šla o kousek mimo. Do dalšího samostatného úniku se v 85. minutě se po krásném pasu Hanela dostal Diviš a ten se už nemýlil – 0:2. Bylo rozhodnuto, pak se zápas už jen dohrával.

Za plnění trenérem naordinované taktiky se nám nelehké utkání podařilo vyhrát i když proti nám stálo mnoho nepříznivých okolností (zranění, neoblíbený povrch atd.) Hráčům děkujeme za předvedené výkony (i když to tentokráte byl od nás trochu jiný herní projev, než na jaký jsou naši fanoušci zvyklí).

V neposlední řadě DĚKUJEME fanouškům za podporu i při tomto klání!!!