MFK Nové Město n. Met. – SK Česká Skalice 3:3 (2:1) (PK3:4)

Střelci: 43. Hůlek Dušan, 80. Ťokan Filip, 83. Flígr Dominik – 4. Hanel Stanislav, 17. Chalupa Radek, 78. Hánl Jiří

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Tipelt Matěj, Pípek Roman (85.Resler Ondřej), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (68.Hánl Jiří), Novotný Václav, Chalupa Radek (68.Böhm Lukáš) / Škoda Martin, Rücker David, Petr Tomáš

K popisu našeho utkání v Novém Městě n. Metují bych mohl s klidem použít komentář z minulého týdne. Stačilo by jen poupravit výsledek, zaměnit Náchod za Nové Město n. M. a prohodit domácí s hosty. A nezapomenout dodat, že jsme asi tentokrát nechali dvakrát sebrat dvoubrankové vedení a zápas dovedli do penaltového dramatu.

Stejně jako minulý týden začal lépe náš soupeř a vyslal i první střelu zápasu. Pozorný brankář Šťastný ji však kryl. Poté jsme se začali prosazovat i my a ve čtvrté minutě jsme se poprvé radovali. Chalupa poslal centr z levé strany. Brankář domácích ho vyrazil k Novotnému. Ten vystřelil a brankář vyráží podruhé. Ale pouze k Hanelovi a ten se už nemýlil – 0:1. V minutě sedmnácté Pípek přiklepl Hanelovi. Ten centruje – tentokráte z pravé strany – a v roli střelce je tentokráte Chalupa – 0:2. Oba si tedy vyměnili role. Poté se dlouho hrálo spíše od vápna k vápnu, ale byli k vidění i šance. Domácí jednu z těch svých využili ve 43. minutě. Poločas tak skončil 1:2.

Druhá polovina utkání se nám opět – stejně jako minulý týden – nepovedla. Sice jsme to byli my, kdo šel v 78. minutě Hánlem opět do dvoubrankového trháku – 1:3. Ale celkově byl náš výkon nepřesvědčivý. A to je hodně mírně řečeno. Jak si jinak vysvětlit dvě branky v naší síti v následujících pěti minutách? Nepochopitelné výpadky v naší obranné hře a téměř každý závar před naší brankou ze situací jako přes kopírák. Míč do vápna z pravé strany a zmatek v našem vápně. Vyjímkou byla snad jen akce ze závěru utkání, kdy jsme zahrávali aut téměř u levého rohového praporku domácích. A tak mizerně, že z něho byl protiútok domácích. Za záchrannou brzdu pak zatáhl Chmelík a viděl červenou kartu. Zápas skončil 3:3 a šlo se na penalty. V těch jsme byli tentokráte přesnější my.

Ne že bychom si v utkání více příležitostí nevytvořili. Nebylo nám ale přáno domácí obranou, brankářem nebo vlastní nepřesností. Cíl určený pro toto derby jsme tak nesplnili. Ze tří bodů máme jen dva, Týniště nám v tabulce odskočilo o další bod a Roudnice je nám o bod blíže. Spokojeni být tedy nemůžeme.

Macháček Jaroslav – sekretář klubu (domácí):

Vstup do zápasu nám opět nevyšel protože jsme pustili celkem snadno hosty do dvougólového vedení.Druhý poločas patřil nám, dokákali jsme nejen vyrovnat a ještě nějaké šance neproměnit.V penáltách se nám nedařilo-

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

V zápase jsme dvakrát vedli o dvě branky a přesto jsme ho nechali dojít až do penaltového rozstřelu. Ten dnes naštěstí vyzněl lépe pro nás.

Diváků: 150

Rozhodčí: HR: Jiří Lukášek, AR1: Stanislav Rázek, AR2: Robert Šlor. DS: Miloš Židík