FK Náchod B – SK Česká Skalice 0:4 (0:1)

Střelci: 30. Hanel Stanislav, 60. Hanel Stanislav, 72. Diviš Martin, 79. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal, Pípek Roman (80.Pácalt Tomáš), Hanel Stanislav (80.Rücker David), Hánl Jiří, Diviš Martin (86.Petr Tomáš), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (64.Škoda Martin), Chalupa Radek, Panenka Marek (64.Resler Ondřej)

Rozhodčí: HR: Jakub Nymsa, AR1: Martin Škoda, AR2: Pavel Vítek, DS: Vladan Haleš

V devátém kole 1. A třídy mužů nás na hřišti na Hamrech čekal duel s domácím Náchodem B. Nečekali jsme lehký zápas a první půle utkání, které se hrálo na nepříliš dobrém terénu, nám toto potvrdila.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale mohli to být hráči domácího Náchoda, kteří mohli jít do vedení. Jejich dvě šance však bravurně zlikvidoval Weisser. Hrál se vyrovnaný fotbal, oba týmy chtěli hrát a strhnout vedení na svou stranu. To se podařilo ale poměrně dlouho. Ve 30 minutě se po centru Panenky hlavou prosadil Hanel – 0:1. Na obrazu hry se však mnoho nezměnilo, ale branka již v první polovině utkání nepadla.

Druhý poločas byl už v našem podáni o mnoho lepší a domácí s námi pomalu ale jistě přestávali držet krok. Byli jsme více na míči, aktivnější při napadání rozehrávky domácích. Další branka padlav60 minutě a Hanel se tentokrát prosadil střelou z dvaceti metrů – 0:2. Asistenci si přiklepnutím připsal opět Panenka. Při této střele se domácím zranil gólman a musel být o chvilku později střídán. Na další branku se čekalo do 72 minuty. To po autu Hanel domácího brankáře přeloboval Diviš – 0:3. A ten si připsal další zářez v minutě 79, kdy střelou z uvnitř velkého vápna pečetil na konečných 0:4. Zbytek zápasu jsme už pohlídali a nepřipustili žádnou komplikaci. Naopak jsme mohli skóre navýšit, ale zůstalo jen u toho mohli.

Za vítězství v tomto derby jsme rádi a body berem všema deseti. Příští týden nás čeká další derby a to s Novým Městem n. Metují. Tentokrát na domácím hřišti.

Děkujeme početné výpravě našich fandů za podporu a vytvoření takřka domácího prostředí. Hráčům děkujeme za předvedené výkony.

Michal Malý, člen výboru FKN (domácí):
První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale druhé půli to byl propadák. Fotbal je o gólech a pokud gól nedáme, tak nemůžeme vyhrát. Hostujícího gólmana jsme neohrozili, protože při našich střelách nedokážeme trefit bránu a pokud se dostaneme do šance, tak ji nedokážeme proměnit. Dnes zaslouženě vyhrál lepší tým.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):
Po vyrovnaném prvním poločase, kdy si obě mužstva vytvořila pár příležitostí, jsme druhou polovinu zcela opanovali a zaslouženě si došli pro vítězství. Zápas se odehrál na trávníku v ne úplně dobré formě.

Kompletní výsledky devátého kola AM Gnol 1. A třídy mužů najdete zde.