Restart tréninků ve skalickém fotbale se povedl

Po téměř tři čtvrtě roční pauze za sebou, konečně, máme několik týdnů tréninků. Z počátku bylo proti úspěšnému restartu počasí, ale i to se umoudřilo a všechny naše kategorie včetně nejmenších, už trénují. 

V prvních týdnech bylo složité dodržovat všechna vládní nařízení, protože trénink ve dvojicích s výraznými rozestupy nebylo nic jednoduchého. Zejména pak u malých dětí, které nechtějí být výrazně omezované. Velkou radost nám dělá, že každý z našich trenérů se perfektně připravil, a tak návrat na hřiště udělali pro všechny hráče opravdu skvělý. Bylo příjemné opět sledovat rozzářené tváře všech dětí, rodičů, ale také trenérů. Nyní už se postupně začínají možnosti a počty zvyšovat a my pružně reagujeme na každou změnu!

Obavy z úbytku dětí

Ve sportovních kruzích panovaly obavy, že díky dlouhé pauze bude se sportem končit velké množství dětí. Snad to nebude znít nijak špatně, ale my jsme strach neměli. Po celou dobu, kdy nebylo možné trénovat na hřišti jsme se snažili vymýšlet aktivity, díky kterým zůstaneme všichni propojení, i když na dálku. Rodiče v tomto ohledu byli opravu skvělými parťáky, protože bylo vidět, že s dětmi nezaháleli, ale sportovali a snažili se být aktivní. Jsme přesvědčení, že i díky těmto aktivitám dnes řešíme spíše ty příjemné záležitosti, a to že nám místo odchodů přichází nové děti. Právě tato „krize“ nám jen ukázala a potvrdila, jak skvělé trenéry v klubu máme a že mají fotbal opravdu rádi, protože tohle vše je jejich zásluha!

Novinky

S rozvolněním opatření a restartem tréninku jsme začali se zkvalitňováním tréninkového procesu. Nově mají možnost všichni brankáři našeho klubu chodit pravidelně na specializované brankářské tréninky pod vedením zkušených brankářů a trenérů Adama Swaczyny, který je novým členem trenérského týmu a Romanem Weisserem, který už se u nás věnuje těm nejmenším. Připravujeme řadu dalších novinek, které v blízké době představíme a spustíme – ve většině případů se jedná o zkvalitňování fotbalové a sportovní přípravy naší mládeže. Nesmíme ani zapomínat na to, že usilovně pracujeme na doplnění A týmu o nové hráče.

Veškeré novinky a dění v SK Česká Skalice můžete sledovat také na Facebooku, Instagramu nebo na našem webu. V sekci Nábory do klubu najdete také několik hodnot, které jsou pro nás důležité při práci s dětmi a mládeží. Pokud se vám naše práce líbí, rádi přivítáme do skalické rodiny nové členy.