Áčko vyloupilo Třebechovice a do tabulky AM Gnol 1. A třídy mužů si připsalo další tři body…

SK Třebechovice p. O. – SK Česká Skalice 1:4 (1:2)

Střelci: 24. Petřík Dominik – 39. Hanel Stanislav, 44. Hanel Stanislav, 59. Hanel Stanislav, 77. Sedláček Pavel

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C) (85.Petr Tomáš), Šrajbr Michal, Pípek Roman (56.Voráček Tomáš), Hanel Stanislav, Diviš Martin (85.Rücker David), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (56.Resler Ondřej), Novotný Václav, Chalupa Radek, Böhm Lukáš (70.Hánl Jiří)

Karty:

ŽK – 21. a 29. Lochman Adam, 57. Věříš Michal, 72. Bušák David, 73. Krejcar Jan – 20. Chmelík Jakub, 58. a 72. Chalupa Radek

ČK – 29. Lochman Adam – 72. Chalupa Radek

Rozhodčí: HR: Patrik Vích, AR1: Patrik Podhajský, AR2: Martin Hlaváč, DS: Karel Braun

Naše třetí výhra v řadě (pokud započítám i pohárové utkání v Kobylicích) na Třebechovickém hřišti se vůbec nerodila lehce. I když jsme do zápasu vstoupili výborně a prakticky ihned po úvodním hvizdu si vytvářeli šance, prosadit brankově se nám ne a ne podařit. A tak paradoxně udeřilo na druhé straně. Ve 24 minutě po ojedinělé akci domácích skóroval Petřík – 1:0. Přesto jsme vzhledem k vývoji utkání tak nějak tušili, že z Třebechovic domů s prázdnou nepojedeme. Na domácí jsme tlačili a dobrou hrou je nutili k chybám v rozehrávce, kterých jsme využívali pro zakládání útoků a vytváření šancí. Ty ale končily mimo branku, nebo na dobře chytajícím brankáři. Ve 29. minutě nám navíc do karet nahrálo vyloučení domácího Lochmana, který po druhé žluté viděl kartu červenou a musel předčasně do kabin. Trvalo to ale dalších deset minut, než se nám podařilo vyrovnat Hanelem. 39 minuta a 1:1. Stejný hráč pak strhl vedení na naši stranu. 44. minuta a 1:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Druhý poločas se odvíjel stejně jako první. Dál pokračovalo „zahazování“ našich šancí a čekání na další branku. Nutno podotknout že tento poločas byl o poznání nervóznější než první. Další branky jsme se dočkali v padesáté deváté minutě a byl to opět Hanel, který na dvakrát překonal domácího brankáře a zkompletoval svůj hattrick. 72 minuta přinesla druhou žlutou a následně červenou kartu pro Chalupu a i ten musel předčasně pod sprchy. Od této doby se hra opticky vyrovnala, i když více šancí jsme stále vytvářeli my. Spočítat jen kolikrát jsme šli ve druhém poločase sami na brankáře, tak na to by jedna ruka nestačila. V 77 minutě se dostal k odraženému míči Sedláček a nedal domácímu brankáři šanci – 4:1. Tím i skóre uzavřel.

Z plného bodového zisku máme pochopitelně radost, ale určitě si uvědomujeme, že přijdou zápasy ve kterých si takto velkorysé zahazování šancí nebudeme moci dovolit. Pro příští týden bude i komplikace vyloučení Chalupy, který tím oslabil obrané řady minimálně pro zápas se silnou Roudnicí. Máme tedy týden na to udělat něco s koncovkou a vymyslet jak zpevníme obranné řady.