Áčko veze z „umělky“ v Trutnově pouze bod za remízu

MFK Trutnov B – SK Česká Skalice 2:2 ( 2 : 1 ) (PK5:3)

Sestava Trutnova: Hofírek Matěj, Landa Štěpán, Sapár Martin, Valášek Vojtěch, Borovski Ondřej (87.Strasser Pavel), Herout Jan (72.Kruliš Matyáš), Kamitz Michal (C), Tobiáš Jakub, Kučera Pavel (62.Duch Štěpán), Turner Ondřej, Metlický Ondřej / Bekr Vít, Rohrbacher Lukáš

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal, Pípek Roman (Resler Ondřej), Hanel Stanislav, Hánl Jiří (46.Chalupa Radek), Diviš Martin, Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (72.Böhm Lukáš), Novotný Václav, Panenka Marek / Petr Tomáš, Pácalt Tomáš

Branky: 10. Landa Štěpán, 41. Herout Jan – 37. Chráska Ondřej, 84. Chalupa Radek

Karty: 31. Borovski Ondřej, 38. Kamitz Michal, 81. Tobiáš Jakub, 89. Sapár Martin – 33. Šrajbr Michal, 78. Sedláček Pavel, 84. Chalupa Radek

Václav Skořepa – V dnešním vloženém 15.kole zajížděla Česká Skalice do nedalekého Trutnova. Utkání se hrálo na UMT, na které to moc neumíme.

Již v 10.min. šli domácí do vedení po přetaženém rohu a hlavičce zpět na zadní tyč. (vzpomínka na Mildu Měšťana) 1:0. Domácí na nás tlačili a nám se nedařila kombinace. A střelba už vůbec ne.  Až v 37.min. odcentroval z levé strany Mára Panenka a důraz Ondry Chrásky slavil úspěch. 1:1. Jenže už o tři minuty později prošel míč napříč naším pokutovým územím a domácí záložník tvrdou a přesnou ranou nedal Weissimu žádnou šanci. 2:1.

Do druhé půle trenér stáhl Jirku Hánla a poslal na plac Radka Chalupu. Hra se zrychlila hlavně po levé straně a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. Tlak našeho týmu sílil, ale branku jsme nedali. V 72.min. opustil hrací plochu střelec našeho góĺu Ondra Chráska a nastoupil Lukáš Böhm, který zaujal post levého záložníka a Pípek s Divišem se posunuli na hrot. Snaha po vyrovnání byla enormní. A přišla 84.min., kdy si ve středovém kruhu zpracoval míč levý bek Radek Chalupa, přešel středem přes čtyři hráče a z pětadvaceti metrů nedal domácímu brankáři žádnou šanci. 2:2. Toto byl nejhezčí moment zápasu. V závěru utkání měl na noze tři body Mára Panenka, ale v těžké pozici ve skluzu přestřelil. Škoda.

Penaltový rozstřel je loterie a tentokrát nám nebylo přáno získat druhý bod. Sedláček, Chmelík, Hanel proměnili, Šrajbr ve třetí sérii nikoliv. Dle mého názoru asi spravedlivá remíza, i když ztráta dvou bodů v Trutnově mrzí. Fanoušků z ČS bylo trochu víc než v Sobotce, ale i tak se domnívám, že jich vzhledem ke krásnému počasí mohlo být baleko víc.  I tak, HOŠI DĚKUJEM, HOŠI DĚKUJEM!!!!

A my opět děkujeme Vaškovi za komentář k utkání.

Petr Liška – trenér Č. Skalice: Trvalo nám celý poločas než jsme si zvykli na jiný povrch. Ve druhém, po zlepsenem výkonu, jsme opět z mnoha šancí dokázali pouze vyrovnat.

Realizační tým MFK Trutnov (domácí):
S přechodem na umělou trávu jsme si poradili lépe, než soupeř. Brzy jsme se ujali vedení, a i přes kvalitu Skalice jsme ji drželi mimo dostřel. Před odchodem do kabin sice soupeři podařilo dostat míč za sporných okolností do brány, ale v důležitém momentu zápasu jsme dokázali rychle odpovědět a opět odskočit. Druhá půle byla z našeho pohledu těžší, šancí však přibývalo na obou stranách hřiště, ale nakonec jsme opět skončili u tentokrát cenných dvou bodů. Děkujeme dlouhé řadě dorostenců za pomoc.

Diváků: 100

Rozhodčí: HR: Luboš Říha, AR1: Petr Průcha, AR2: Jindřich Hanuš, DS: Miloš Židík

Kompletní výsledky 15 kola najdete zde…