Áčko urvalo derby s Novým Městem pro sebe a tři body zůstávají doma

SK Česká Skalice – MFK Nové Město n. M. 5:1 (3:1)

Sřelci: 3. Hanel Stanislav, 5. Hánl Jiří, 45. Diviš Martin, 68. Diviš Martin, 89. Panenka Marek – 28. Ťokan Vojtěch

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal, 87.Rücker David), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Hánl Jiří (46.Panenka Marek), Diviš Martin (79.Pácalt Tomáš), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (63.Škoda Martin), Novotný Václav, Böhm Lukáš (63.Resler Ondřej) / Petr Tomáš, Swaczyna Adam

Sestava NM: Holý Lukáš, Holčík Lukáš, Srubjan Pavel, Lelek Ivo, Jelen Vladimír, Berger Erik (69.Zamastil Jakub), Zákravský Pavel (C), Lelek Adam, Ťokan Vojtěch, Hůlek Dušan, Flígr Dominik / Hůlek Martin, Fidra Jakub, Ťokan Filip, Novák Josef

Karty:

ŽK – 32. Sedláček Pavel – 24. Lelek Adam

ČK – 77. Škoda Martin – 77. Hůlek Dušan

Rozhodčí: HR: Aleš Šob, AR1: Michal Koutník, AR2: Pavel Fišer, DS: Jiří Štěpař

Naše druhé po sobě jdoucí derby s v té době druhým Novým Městem n. Metují bohužel moc fotbalové krásy nepobralo. Skalickému fanouškovi mohlo snad jen udělat radost pět branek v síti hostí, zisk tří bodů a následný posun na třetí místo tabulky. Ale to vlastně také není tak málo.

Zápas jsme začali skvěle a už v páté minutě jsme vedli o dvě branky. První střelil Hanel ve třetí minutě. To když Diviš chytře rozehrál trestný kop a první jmenovaný propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. A o druhý radostný okamžik se postaral Hánl v minutě páté, poté co si do běhu zpracoval milimetrový pas od Pípka, tím se dostal za obranu hostí a přízemní střelou překonal brankáře Holého v brance hostí – 2:0. V tu chvíli se mohlo zdát, že další vývoj zápasu budeme mít pevně ve svých rukou, ale opak byl pravdou. Nechali jsme se naopak jakoby uchlácholit snadným začátkem a soupeři přistoupili na jeho hru. A byla to hra nevalné úrovně, plná osobních soubojů a nepřesností. Trest za to přišel ve 28. minutě. K rohovému kopu se postavil Ťokan a přímo z něj zatočil míč do Weissarovi branky – 2:1. Tento způsob vyzkoušeli hosté ještě několikrát, ale už bez pro ně kýženého efektu. Naopak se v samotném závěru poločasu prosadil Diviš. Ten si postavil míč k trestnému kopu a z nějakých dvaceti metrů střelou „ pod víko“ pečetil první poločas – 3:1.

Druhý poločas byl prakticky stejný jako první. Plný nepřesností, osobních soubojů a častého přerušování hry, která se odehrávala nejčastěji mezi vápny. Vidět jsme mohli i pár našich neproměněných šancí. Změna přišla v 68. minutě. Diviš si naskočil na trestný kop a hlavou zvýšil na 4:1. To už musel hosty hodně naštvat, zejména pak Dušana Hůlka, který se tentokrát neprojevil jako střelec, ale spíš jako boxer. A ještě k tomu zákeřný. V 77. minutě totiž neudržel nervy na uzdě a po té co s ním a ještě jedním hráčem hostí svedl souboj opět Diviš a všichni tři při něm skončili na zemi a po té co se zvedli, ihned knokautoval Martina ranou pěstí do obličeje. A strhla se mela, jejímž výsledkem byly dvě červené karty. Jedna pro Hůlka a druhá pro Škodu, který šel Dívu „pomstít“.  Samotný Diviš byl tak otřesen, že zápas nedohrál a musel být střídán. To se v případě hostí nestalo. Hrát se začalo po třech a půl minutách. A že by se na obrazu hry něco změnilo tak to ani omylem. A až v minutě 89 pečetil naši výhru Panenka – 5:1.

Co dodat? Fotbal dnes trpěl, ale derby to bylo se vším všudy. Šest branek, mnoho (až příliš) soubojů, plno emocí a udělené žluté i červené karty. Také dnes ne zrovna moc přesný sudí. Spíš naopak. Na své si (bohužel) přišli i milovníci bojových sportů. To ale ve fotbale vidět nechceme.

Příští týden v neděli 10.10. zajíždíme do Kunčic, Výkop utkání v 15:00.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

Derby se vším všudy, plné osobních soubojů, okořeněné šesti góly a bohužel i dvěma ČK.

Macháček Jaroslav-sekretář klubu (hosté):

Dnes se nám vůbec nepovedl vstup do utkání a již v 5 minutě utkání jsme prohrávali o 2 góly. Byli jsme nuceni více otevřít hru, ale v útočné fázi se nám tentokrát moc nedařilo. Domácím gratulujeme k vítězství.

Kompletní výsledky 10 kola 1. A třídy najdete zde.