Jakou cestou chceme jít a proč.

Už od starověkého Řecka šel sport a výchova ruku v ruce: “Kalokagathia = vyváženost tělesné i duševní krásy”. A my podle toho chceme s dětmi pracovat. Nejde nám jen o to, abychom vychovali sportovce, fotbalisty, ale hlavně čestné a sebevědomé lidi, kteří budou chtít překonávat překážky, vyhrávat, ale také umět přijímat prohru. Co je hlavní, aby sport (postupně fotbal) brali jako pevnou součást života a radosti, kterou jim přináší. Možná si říkáte, že je klišé, co tu píšeme, jenže my touto cestou skutečně chceme jít.

Náš hlavní cíl je, aby kluky fotbal bavil a na tréninky chodili rádi. Prosím myslete na to, že nyní už nejsme pouze kroužek, ale fotbalový tým. Proto, abychom mohli naplňovat naše cíle, tak je potřeba pravidelně chodit trénovat. 

Protože jsou všichni ještě prcci, tak budeme v tréninkách pracovat hlavně na všeobecném rozvoji, aby se kluci naučili především ovládat své vlastní tělo. Proto v tréninku často uvidíte, že do míče nebudeme jen kopat, ale budeme ho různě i házet a dělat další činnosti – budeme také skákat, běhat, přelézat, podlézat a různě soutěžit. 

Pochopitelně se budeme učit i fotbal. Půjdeme postupnými kroky, takže začneme nejdříve vést míč, pořádně s ním manipulovat a postupně budeme přidávat. Proto se maminky ani tatínkové nebojte, když neuvidíte fotbal, na který jste zvyklí z televize. Než budou ti malí caparti umět to, co velcí fotbalisté, tak to bude ještě chvíli trvat. 

Pokud chcete, aby se vaše děti vyvíjely správně, a tak jak mají, pak je naprosto nezbytná spolupráce s vámi. Dva fotbalové tréninky nejsou spásné určitě je moc důležité, co dělají děti, když nemají tréninky. Více tipů pro vás nabízíme ZDE.

Jako trenéři chceme vytvářet takové prostředí, ve kterém se budou kluci, ale i vy jako rodiče, cítit dobře a příjemně. Byli bychom rádi, aby pro nás fotbal nebyl jen dva tréninky v týdnu, ale i další setkávání a společné aktivity. Přáli bychom si, abychom čas od času podnikli společný výlet do přírody, nebo se podíleli na dalších společných akcích. Pokud bychom od malička vedli děti pouze a jen k fotbalu bez toho, aniž by poznaly další aktivity, může se stát, že je v pozdějším věku fotbal nebude bavit. Proto chceme všem dětem vytvářet takové prostředí, ve kterém budou mít šanci poznat spoustu dalších aktivit.

Na všech trénincích jste srdečně zváni. Pokud byste něčemu, co děláme nerozuměli nebo vás zajímalo, proč děláme, co děláme, tak se neváhejte zeptat. Od toho tu jsme. 

Věříme, že společně vytvoříme skvělou partu a všichni budeme spokojení!

Pro budoucí vývoj dítěte je přínosnější, když trenér bude dbát na osobnostní a herní rozvoj a upřednostní
je před výsledky. V této kategorii jsou hlavní emoce a emoční vazba k činnostem, které děti dělají. Když budeme hrát zápas, tak budeme chtít vyhrát! To je jasné, ale nikdy ne za každou cenu a na úkor rozvoje dětí.