SK Česká Skalice – SK Červený Kostelec 2:2 (2:1)

Sestava Č. Skalice: Šťastný, Novotný, Pácalt, Chmelík, Hánl, Pípek, Diviš, Hanel, Šrajbr, Böhm, Chráska / Škoda, Rücker, Provazník

Branky Č. Skalice: Šrajbr, Chráska

Zimní přípravu jsme uzavřeli utkáním  – tak trochu s nádechem derby – se sedmým týmem krajského přeboru mužů Červeným Kostelcem. A stejně jako minulý týden bylo vidět pohledné utkání, které se muselo divákům, kteří se nezalekli studeného počasí líbit.

Ačkoliv do zápasu o trochu lépe a aktivněji vstoupili hráči Kostelce, byli jsme to my, kdo otevřel gólový účet zápasu. Hrála se 18. minuta když Šrajbr vymetl šibenici Kostelecké branky – 1:0. Jenže o pár minut později bylo srovnáno. Hosté dostali příležitost pokutového kopu a nezaváhali – 1:1. Vedení nám zhruba o deset minut později vrátil Chráska – 2:1.

Druhý poločas se hrál ve stejném duchu jako ten první. Hosté byli o trochu více na míči, ale nebezpečnějším týmem bylo Skalické áčko. Jenže další branku se nám nedařilo vstřelit. A ke vší naší smůle se pár minut před koncem utkání podařilo hostům vyrovnat – 2:2. Takto i zápas skončil.

Svou premiéru v brance České Skalice si dnes odbyl Jan Šťastný, který přichází do našeho týmu z FK Trutnov.

V rámci zimní přípravy jsme odehráli pět utkání, všechny proti soupeřům z vyšších soutěží s bilancí dvě prohry Dobruška, Náchod A), dvě výhry (Černilov, Police n. Met.) a jedna remíza. S vyjímkou Černilova se jednalo o velmi kvalitní soupeře a i proto můžeme být  – přes dvě vysoké prohry – s přípravou spokojeni. Jak na tom skutečně jsme, nám ukáže příští týden první jarní „ostrý“ zápas, kdy k nám do Skalice přijede Lokomotiva Hradec Králové.

Zápas 17. kola AM Gnol 1. A třídy začne v neděli 13.3. ve 14:30.