TJ Sokol Železnice – SK Česká Skalice 1:2 (1:0)

Střelci Č. Skalice: 56. Pípek Roman, 63. Tipelt Matěj

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (94.Petr Tomáš), Rompotl Patrik, Pípek Roman, Hanel Stanislav,
Diviš Martin, Resler Ondřej (62.Hánl Jiří), Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Novotný Václav, Tipelt Matěj (78.Provazník Lukáš)

Dnešní komentář opět z pera fanouška Vaška Skořepy.

Nedělní odpoledne svedlo proti sobě soupeře z čele tabulky. Domácí TJ Sokol Železnice přivítala na svém hřišti soupeře Sk Česká Skalice. Utkali se tak soupeři z 1. a 2. místa tabulky.

Do Železnice jsme jeli za vydatného deště a doufali, že se utkání odehraje. Když jsme dorazili na stadion, bylo po dešti, ale začátek utkání se odložil o 15 minut. Dlouho se rozhodovalo, zda se bude hrát. Nakonec ano.

Na podmáčeném terénu se hrál urputný fotbal plný tvrdých soubojů. Více příležitostí si vypracovali naši hráči, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. A tak ve 28.min. přišel trest. Nenápadný centr z levé strany tečoval hráč domácích a Honza Šťastný si na míč sáhl, leč z branky jej nevytlačil. Domácí šli do vedení 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním překlopit průběh utkání na svoji stranu. V 56.min. se dostal ve  vápně k míči Roman Pípek a vykřesal naději na zisk bodů. 1:1. A načatá obrana domácích začala chybovat, a tak v min. 63. rozhodl o třech bodech Matěj Tipelt, když svoji levačkou uklidil pěknou střelou míč za záda domácího gólmana.Ještě před  rozhodující brankou vystřídal Ondru Reslera Jirka Hánl (61.min.), v 78.min. opustil hrací plochu dokopaný Matěj Tipelt a za něho přišel Lukáš Provazník. Bylo to citelné oslabení a soupeř vložil všechny síly do závěru utkání ve snaze něco s výsledkem udělat. Závěr zápasu byl hodně nervózní, domácí nás tlačili před naši branku ve snaze vyrovnat. V 90.min. rozhodčí oznámil nastavení čtyř minut, v 94. proběhlo taktické střídání, za Vojtu Výborného nastoupil Tomáš Petr, ale rozhodčí přidal ještě další 4 minuty !!! Naše obrana v čele s brankářem Šťásou (jak se Honzovi přezdívá) odolala a tak si vezeme domů důležité tři body.

Chtěl bych pochválit celý tým za neskutečnou bojovnost a touhu po vítězství. Jedno utkání o čelo tabulky máme zdárně za sebou, za týden nás čeká další. Přivítáme doma aktuálně druhý tým tabulky SK Lázně Bělohrad. CHAPCI DÍKY !!!

Vladimír Blažej, trenér Železnice: (domácí):

„Šlágr kola se bohužel hrál na silně podmáčeném trávníku.Pro nás další deficit znamenalo nucené odstoupení Míky po rozcvičce.Slušným taktickým výkonem jsme do pauzy získali vedení,to jsme ale prohospodařili 20 minutami v 2.poločase.Závěr zápasu opět patřil nám,ale procpat míč do sítě soupeře se nám nepodařilo z řady závarů.Konec duelu,který nadzvedl hodně přítomných,nebudu komentovat do doby shlédnutí oficiálního videozáznamu.Dělba bodů by odpovídala,bohužel…“

Marek Vik – masér (hosté):

Zápas ve kterém jsme na těžkém terénu otáčeli výsledek a ze kterého tři body berem všema deseti. Škoda jen vypjatého závěru.

Diváků: 256

Rozhodčí: HR: Karel Šiling, AR1: Jiří Erlebach, AR2: Marek Pilný