TJ Sokol Třebeš B – SK Česká Skalice 1:4 (0:3)

Střelci Č. Skalice: 18. Novotný Václav, 35. Novotný Václav, 37. Diviš Martin, 77. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Jakl Aleš, Výborný Vojtěch (71.Resler Ondřej), Sedláček Pavel (C) (81.Rücker David), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Hánl Jiří, Diviš Martin, Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Novotný Václav (75.Provazník Lukáš), Tipelt Matěj / Rompotl Patrik, Petr Tomáš, Šťastný Jan

Komentář k utkání je opět z pera fanouška Vaška Skořepy, kterému tímto děkujeme. Stejně tak děkujeme všem fanouškům, kteří nás po celý podzim podporovali svojí účastí na domácích i venkovních utkáních.

Finále podzimu na umělce pod „Lízátky“

K poslednímu utkání podzimní části ročníku 2022-2023 jsme zajížděli do krajského města a nastoupili opět v oslabené sestavě (chyběli Honza Šťastný, Patrik Rompotl a Michal Šrajbr). Do sestavy se vrátil Roman Pípek.

Úvodní čtvrthodinka přinesla oťukávání obou soupeřů a několik střel na branky.

V 18. minutě jsme zahrávali přímý kop od rohového praporku, míč propadl malým vápnem a pravý obránce Venda Novotný jej z hranice malého čtverce uklidil do sítě domácích – 0:1. Naše mužstvo se uklidnilo a začalo hrát fotbal, který minulou neděli k vidění nebyl. V minutě 35. navýšil skóre na 0:2 hlavou opět Venda Novotný a měl zaděláno na první hattrick (do třetí šance se sice dostal, ale nedal). Už o dvě minuty později si na půli soupeře zpracoval míč Pavel Sedláček, rozhlédl se doleva doprava a vyzval vpravo nabíhajícího Martina Diviše. Jeho levačka se nemýlila – 0:3. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhé půli nás domácí zatlačili na naši polovinu a vytvořili si několik příležitostí ke vstřelení branky. Obrana však odolala a několikrát i s notnou dávkou štěstí. V 77. minutě se na hrotu objevil Standa Hanel, ukázkově si přehodil stopera domácích, zpracoval míč na zem a předložil střelci Martinu Divišovi. Jeho umístěná střela zapadla k levé tyči domácího brankáře Třebše – 0:4.  V 83.min. korigovali domácí krutou porážku a snížili na 1 : 4.  Zdá se, že jsme se konečně naučili hrát na UMT ?!?!

Výhra hostů byla zasloužená, i když domácí druhou půli zlobili. Dnes bylo k vidění pět krásných branek a úplně jiný fotbal, nežli minulou neděli.

Věrným fanouškům SK ČESKÁ SKALICE patří dík za celý podzim 2022.

Lukáš Michal trenér (domácí):

Bohužel další prohra. Zápas se lámal za stavu 0:1, kdy jsme neproměnili velké šance. Skalice dokázala dát do konce poločasu ještě dva góly a potom už se toho se zápasem moc dělat nedalo.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

Výsledek vypadá jednoznačně, ale k domácím je příliš krutý. Utkání by spíše slušela remíza. Třebeš měla své šance, ale nevyužila je. Nastřelila 2x brankovou konstrukci, nebo střely zablokovala naše obrana. Několik těžkých zákroků měl i brankář Jakl. Díky tomu je výsledek takový, jaký je.

Diváků: 50 (téměř dvacítka z ČS) 

Rozhodčí: HR: Martin Hlaváč, AR1: Miroslav Filip, AR2: Michal Depeš

Omlouváme se za sníženou kvalitu fotek….