SK Třebechovice pod Orebem – SK Česká Skalice 0:2 (0:0)

Branky: 62. Diviš Martin, 79. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Rompotl Patrik, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (58.Čáp Kristián), Pácalt Tomáš (C), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (63.Sedláček Pavel), Novotný Václav, Tipelt Matěj, (88.Provazník Lukáš) / Pilc David, Petr Tomáš

Cílem sobotního utkání na půdě desátých Třebechovic bylo potvrzení našeho postavení v tabulce. Tedy výhra a zisk všech tří bodů. To se sice (bez tradičního složení vedení týmu) povedlo, ale předvedená hra jakoby postrádala ten správný náboj a organizaci. To by se nám v dalších zápasech nemuselo vyplatit.

Komentář k utkání opět napsal Vašek Skořepa a my mu tímto děkujeme.

K utkání 27. kola zajížděl náš tým do Třebechovic p. O. Domácí jsou na 10. místě tabulky se ziskem 31 bod. Jeli jsme tedy potvrdit vedení v soutěži.

První poločas jsme byli více na míči, brankových příležitostí jsme si několik vytvořili, jejich proměnění se však nekonalo. Pouze tvrdá střela Hanela zazvonila na břevno domácí branky. Domácí zaměstnali našeho brankáře pouze dvěma střelami. Chybělo nám větší nasazení, lepší pohyb a důraz před brankou soupeře.

Začátek druhé půle se odehrával spíše ve středu hřiště. V 63. min. Novotný rychle vhozeným autem našel Hanela, jeho přetažený centr našel Diviše a ten se v těžké pozici nemýlil – 0:1. Kdo si myslel, že se naši hráči uklidní a dostanou do pohody, ten se mýlil. Branka vlila více sil do žil domácím, kteří nám několikrát zle zatopili. Obrana však vše vyřešila i za pomoci opět vynikajícího Honzy Šťastného. A tak udeřilo opět na druhé straně. Několik šancí jsme opět nedokázali proměnit, až se dostal v 79. min. před malým vápnem k míči Diviš a s přehledem zakončil – 0:2. Po těch šancích, které jsme si vypracovali, to už mělo být 0:3 nebo 0:4. Potom už jsme utkání v klidu dohráli a vezeme si z Třebechovic p. O. body, pro které jsme si jeli, tedy všechny tři.

Spokojenost však je pouze s třemi body, kvalita hry pokulhávala. Chybělo nasazení, rychlost, důraz v zakončení. Dorazivší českoskaličtí fandové tedy mohou být spokojeni pouze se třemi body, (a dobrým pivem a klobásou).

Sestava: Šťastný, Novotný, Chmelík, Rompotl, Pácalt , Tipelt (88.Provazník), Resler (58.Čáp), Diviš, Hanel, Výborný, Chráska (66.Sedláček) Lavička: 3 Sedláček, 5 Pilc, 6 Petr, 15 Čáp, 19 Provazník

Karel Bíl, vedoucí mužstva (domácí):

Proti prvnímu týmu tabulky jsme hráli zodpovědně od půlky a tato hra se nám v prvním poločase dařila. Takže 0:0. Druhá půle, naše chyba na začátku, ovšem zachránili jsme tuto situaci. Naše dobré přihrávky a kombinace zápas vyrovnaly. V poslední dvacetiminutovce některým hráčům začali docházet síly a soupeř toho využil. Dva balony přes velké vápno a 2:0. Zkorigovat výsledek se nám již nepodařilo. Jinak díky za pěkný fotbal, dnes to mělo úroveň.

Marek Vik (hosté):

Získat tři body se nám sice podařilo, ale výkon nebyl úplně dle představ. V dalších zápasech máme co zlepšovat.

Diváků: 67

Rozhodčí: HR: Petr Dorotík, AR1: Pavel Žák, AR2: Zbyněk Novotný