SK Stěžery – SK Česká Skalice 0:4 (0:3)

Střelci Č. Skalice: Chráska 3x, Diviš

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Kožený Lukáš, Pípek Roman (12.Resler Ondřej) (62.Provazník Lukáš), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Pácalt Tomáš (C) (74.Rompotl Patrik), Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (74.Petr Tomáš), Novotný Václav, Šrajbr Michal (74.Lavrynovych Oleh)

O úvodní utkání osmnáctého kola AM GNOL 1. A třídy mužů jsme se postarali my v duelu s SK Stěžery. Hrálo se za umělého osvětlení na umělé trávě Slavie HK a pro soutěžní utkání v netradiční den i čas.

Při neúčasti kapitána Sedláčka se do sestavy na pozici stopera vrátil a vypomohl nám zkušený veterán a bývalý kapitán Lukáš Kožený, kterému tímto děkujeme. Zápas také krom zisku tří bodů a potvrzení role lídra tabulky přinesl další komplikaci v podobě zranění Romana Pípka, který z něj ve dvanácté minutě po zákroku zezadu na koleno musel odstoupit.

Samotné utkání se odehrávalo ve svižném tempu, kdy se domácí snažili o v střelení první branky po aktivnějším a důraznějším – viz zranění Pípka a nuceného střídání za Reslera, který se ještě v týdnu potýkal s nemocí – vstupu do něj. My jsme disciplinovanou hrou všechny jejich snahy eleminovali. Naopak jsme potvrdili roli favorita, když čistý hattrick zaznamenal Ondřej Chráska.

Ve druhé polovině v 61. minutě zaznamenal čtvrtou branku Martin Diviš. Poté jsme mírně zvolnili. To bylo částečně způsobeno výrazným vedením a částečně dvěma střídáními, ve kterých trenér na hřiště poslal další čtyři hráče. To představovalo citelný zásah do základní sestavy. Domácí měli více ze hry a ta se častěji odehrávala na naší polovině hřiště. Jenže defenzíva fungovala skvěle. A pokud ne byl připraven Jan Šťastný. Přesto jsme mohli vedení ještě navýšit, když pěkné pokusy zaznamenal střídající Lukáš Provazník (střela těsně mimo) a třeba i nováček v našem dresu Oleh Lavrynovych jehož pumelice z „voleje“ byla zablokována obranou domácích.

Přes nezvyklý den a pozdní hodinu zápas sledovalo množství diváku. My všem dorazivším fanouškům – zejména těm našim – děkujeme!!!

Pavlík Radim – trenér (domácí):

Kvalitní, fotbalový a výborně fyzicky připravený soupeř nám nedovolil v úvodu jara skoro nic. Sice jsme hráli na míči, ale i zde podezřívám Skalici, že to byla taktika jak nás ukolébat a následně z jejich výborně zpracovaných přechodů do útoku být nebezpeční a produktivní. O lepší výsledek nás připravily naše individuální chyby a tristní nedůraz v našem vápně a okolo něho. Soupeři gratulujeme k zaslouženým bodům a my jdeme dál za svým cílem.

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

Domácí oproti podzimnímu utkání hranému u nás, předvedli zlepšený výkon v poli. Ten ale k brance nevedl. My jsme naopak trestali nepozornou obranu. Ta naše naopak fungovala téměř bezchybně i s veteránem Koženým na pozici stopera. V klíčových chvílích nás opět podržel brankář Sťastný, který si krom třech perfektních zákroků připsal druhou nulu.

Diváků: 60

Rozhodčí: HR: Miroslav Filip, AR1: Leonard Horský, AR2: Vladimír Urban