SK Solnice – SK Česká Skalice 1:1 (0:0) (PK 1:2)

Ve 27. kole AM Úkol 1. A třídy mužů nás čekal duel s prvním týmem tabulky Solnicí a to na jeho domácím hřišti. Že nás nečeká jednoduchý zápas bylo nad slunce jasnější. Přesto jsme do Solnice odjížděli s předsevzetím bodovat.

V první půli se hrál fotbal ze zajištěných obran s minimem šancí na obou stranách. Obě mužstva potvrzovala, že mají svou kvalitu a zároveň začínalo být stále jasnější, že v utkání mnoho branek nepadne. A v úvodním dějství se tomu tak skutečně nestalo. Ani jeden z brankářů neměl nějaký složitější zákrok. Hra se odehrávala převážně od vápna k vápnu, útoky končily na pozorných obranách.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči domácí Solnice. Nedá se říci, že by nás uzamkli na naší polovině, ale byli lepším a aktivnější týmem. Podařilo se jim vstřelit i branku. Ta však nemohla být uznána pro postavení mimo hru. První regulérní branka utkání padla tedy až v 70. minutě utkání. Před naší svatyni přichází vysoký a dlouhý centr od levé lajny, který obrana nedokázala pokrýt. Na následnou střelu z malého vápna byl brankář Šťastný krátký – 1:0. Tato branka nás ale nezlomila – spíše naopak. V následujících minutách jsme mohli při troše štěstí zápas nejen vyrovnat, ale i otočit. Jenže hlavička Novotného (po standartní situaci) skončila na tyči a křížná střela Hanela šla mimo tři tyče. Přišla ale 88. minuta a s ní faul domácích na polovině hřiště. Po rozehrání této standartky byl ve vápně sražen Diviš, který tam „motal“ domácí obranu. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Hanel – 1:1. Tímto poměrem i zápas skončil a následoval penaltový rozstřel. V tom nade všemi vynikl čaroděj v naší brance Honza Šťastný, když zlikvidoval tři pokusy domácích.

Druhý bonusový bod byl tedy připsán na naše konto a jeden zbyl pro domácí. I ten jim ale stačil k jistotě první příčky a celkovému triumfu v AM Gnol 1. A třídě. Jinak diváci viděli spíše „ubojované“ než nějak výrazně oku lahodící utkání.

Týmu SK Solnice gratulujeme k celkovému vítězství v soutěži a postupu do KP.

Milan Seidl, předseda oddílu fotbalu (domácí):

Nejkrásnější remíza v dosavadní historii solnického fotbalu! Odmakaný zápas od všech borců, stejně jako celá sezóna! V 1. pol. se hrál opatrný a takticky svázaný fotbal z obou stran. Ve 2. půli jsme zvýšili tlak a nasazení, které vyústilo v náš vedoucí gól. Nadále jsme kontrolovali hru a tlačili se za potvrzující brankou, ovšem hosté z ojedinělé standardky vykouzlili 2 min před koncem utkání PK, a tak se nakonec body dělily. Penalty jsme prožili už bezstarostně v mistrovské euforii!

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

V bojovném utkání šli domácí zaslouženě v 70 minutě do vedení. My jsme srovnali dvě minuty před koncem správně nařízenou penaltou. V penaltové loterii jsme byli s tímto soupeřem podruhé v sezoně úspěšnější. Domácím gratulujeme k zaslouženému postupu do KP.