Sk Česká Skalice – TJ Velké Poříčí 6:1 (2:1)

Střelci: 39. Hanel Stanislav,42. Škoda Martin, 50. Diviš Martin, 54. Škoda Martin, 75. Chráska Ondřej, 84. Resler Ondřej – 16. Nožka Lukáš

Sestava Č. Skalice:

Jakl Aleš, Voráček Tomáš (23.Hánl Jiří), Sedláček Pavel (C), Škoda Martin (71.Šrajbr Michal), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Chmelík Jakub, Novotný Václav, Panenka Marek (56.Resler Ondřej), Böhm Lukáš (71.Chráska Ondřej) / Petr Tomáš, Rücker David

Rozhodčí: HR: Martin Škoda, AR1: Pavel VítekAR2:, Jakub Ježek, DS: Aleš Havlík

Kdo z diváků přišel na domácí stadion včas a viděl začátek utkání, určitě by takovýto konečný výsledek zápasu netipoval. A domácí fanoušci se srdeční slabostí se zákonitě museli obávat o svůj zdravotní stav.

Hosté z Velkého Poříčí na domácí hráče totiž vlétli a mač rozehráli ve velkém stylu a pokud je to možné, ještě vyšším tempu. Bylo jich doslova plné hřiště a my jsme nevěděli kde nám hlava stojí. Už v 16. minutě a zcela po zásluze otevřel skóre skóre hostující agilní Nožka – 0:1. Hosté povzbuzení vstřeleným gólem se na nás dál tlačili, ale navýšit skóre se jim nepovedlo. My jsme se naopak začali stále více dostávat do hry a zhruba od 25 minuty se hrál vyrovnaný fotbal. A v 39. minutě konečně došlo i na nás. Hanel totiž vyrovnal pěknou střelou – 1:1. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty později otočil skóre a jak se později ukázalo, definitivně zlomil odpor hostí Škoda – 2:1. Tím také uzavřel gólový účet první půle.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. S jedním podstatným rozdílem. Byli jsme to my kdo na soupeře vlétl a po zbytek utkání hosty téměř k ničemu nepustili. Odměnou pak byla 50. minuta, kdy Diviš zvyšoval na 3:1, v 54. minutě se podruhé v utkání prosadil Škoda – 4:1. 75. minuta přinesla další zvýšení stavu. Střídající Chráska navýšil na 5-1 a pomyslnou tečku za skóre udělal taktéž střídající Resler v 84 minutě – 6:1.

Po celý druhý poločas jsme byli výrazně lepším týmem a s veškerou úctou k soupeři říkám, že 4 branky (stále se bavíme o druhé polovině zápasu) jsou tentokrát málo. Viděli jsme nádherné akce, krásné góly, ale ještě také spoustu nevyužitých brankových příležitostí. Dnes nám také perfektně zafungovalo střídání, kdy všichni střídající hráči beze zbytku nahradili ty střídané.

Děkujeme za přízeň divákům a hráčům za předvedené výkony. Dík také patří trenérovi Jakubovi Zahradníkovi, který u týmu v minulém týdnu skončil po vlastním rozhodnutí – Kubo dík za odvedenou práci!!!

Daniel Franc – trenér domácích: Prvních 30. minut první půle bylo tragických. Nedařilo se nám nic z toho, co jsme si nastavili, všude jsme byli pozdě a míče nám odskakovaly jeden za druhým. Jsem rád, že cca od 30. minuty se obraz hry změnil a začali jsme plnit to, na čem jsme byli domluvení. Také se to ihned začalo ukazovat na skóre. Druhá půle už byla radost na pohled. Škoda jen nevyužitých šancí, kterých nebylo málo. Nicméně celý tým zaslouží pochvalu. Zápas kluci odmakali! Také bych rád vyzdvihnul nasazení všech střídajících hráčů, kteří do zápasu vlétli a předváděli skvělé výkony.