SK Česká Skalice – TJ Sokol Železnice 2:0 (0:0)

Střelci: 56. Diviš Martin, 71. Novotný Václav

Sestava: Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (70.Tipelt Matěj), Rompotl Patrik, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Chmelík Jakub, Diviš Martin, Resler Ondřej (91.Provazník Lukáš), Pácalt Tomáš (C), Chráska Ondřej (62.Čáp Kristián), Novotný Václav / Pilc David, Petr Tomáš

O dnešní komentář se opět postaral Vašek Skořepa, kterému tímto děkujeme.

Důležitý souboj o čelo tabulky přivedl do České Skalice hosty ze Železnice. Ti přijeli odčinit podzimní porážku 1:2.

Počáteční oťukávání a hra ze zajištěných obraných řad na obou stranách. V 10.min. dostal ideální přihrávku za obranu Ondra Resler, místo střely zvolil zasekávačku a o míč přišel. Další dvě dobré příležitosti nevyužil Ondra Chráska a další slibná šance Vojty Výborného skončila na tyčce brankáře hostí Puše. Hosté si nevypracovali žádnou šanci na vstřelení branky, Šťása sebral pouze několik centrů. Poločas tak skončil 0:0 a žádnou krásnou podívanou nepřinesl. Hra byla z obou stran svázána taktikou, žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří nás zatlačili před naši branku, ale vytěžili z tlaku pouze několik rohových kopů. Při posledním z nich v 56.min. odvrátila naše obrana míč k půlící čáře a trojice našich záložníků postupovala proti dvěma obráncům hostí. Standa Hanel postupoval středem, vpravo Resler, vlevo Diviš. Nakonec naservíroval doleva Divišovi, který brejk skvěle zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč. 1:0. Poté se hra vyrovnala, zrychlila a byly k vidění i pěkné akce. V 62.min. odstoupil ze hry Ondra Chráska, jeho pozici zaujal Kristián Čáp. Hra vpředu se zrychlila a přišly šance. V 70.min vystřídal trenér Vojtu Výborného, kterého nahradil Matěj Tipelt. V 71.min. naši zahrávali standardku téměř od levého rohového praporku, míč propadl v malém vápně k volnému Vendovi Novotnému a bylo to 2:0. V 78.min. kopali naši hráči (Standa Hanel) pokutový kop po faulu na Martina Diviše, ale špatně kopnutou penaltu brankář zneškodnil. Hosté si v druhé půli vytvořili několik standardek, rohů, ale krom dvou střel (s nimiž si Šťása poradil) si vyloženou gólovou šanci nevytvořili. V 90.min. vystřídal Ondru Reslera Lukáš Provazník.

Body tak zůstaly po zásluze doma a Honza Šťastný si připisuje na jaře už šestou nulu v osmém zápase.

Vašek Skořepa

Sestava: 1 Šťastný, 16 Novotný, 4 Rompotl, 13 Chmelík, 12 Pácalt,

7 Pípek,11 Resler, 10 Diviš, 8 Hanel, 2 Výborný, 14 Chráska

Lavička: 5 Pilc, 6 Petr, 15 Čáp, 17 Tipelt, 19 Provazník

Petr Liška – trenér domácích
V bojovném urkání o čelo tabulky, nám hosté převážně hrozili ze standartních situací. My jsme kontrovali rychlými brejky ze kterých jsme se ujali vedení. Děkujeme za podporu všem dorazivším fanouškům. SKVĚLE SKALICE!!!

Vladimír Blažej, trenér Železnice:
„Výhru domácích bych neoznačil jako zaslouženou, ale jako vítězství zkušenosti, soubojovosti a taktiky, na kterou jsme trochu naivně naskočili v 2.půli.To,co jsme eliminovali v 1.části,to nakonec rozhodlo, tedy skvělé kontry. Další příčiny je zbytečné rozebírat, jsou hodně v nás, v aktuální personalistice, určité nezkušenosti a velké míře přemotivovanosti. V tomto duelu o hodně rozhodlo pravidlo 1.gólu a poté jeho bratr, přičemž tu situaci před ním jsem těžko chápal. Gratuluji soupeři, zvládl to lépe“.

Diváků: 180

Rozhodčí: HR: Milan Fryš, AR1: Marek Čožík, AR2: Varol Ikizgül