SK Česká Skalice – TJ Slovan Broumov 4:0 (1:0)

Střelci: 33. Pácalt Tomáš, 62. Pípek Roman, 67. Sedláček Pavel, 71. Hanel Stanislav

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (67.Šrajbr Michal), Sedláček Pavel (C) (71.Rompotl Patrik), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (79.Petr Tomáš), Pácalt Tomáš, Chráska Ondřej (67.Čáp Kristián), Novotný Václav (71.Provazník Lukáš), Chmelík Jakub

V dalším utkání hraném za velmi studeného počasí jsme kromě vytyčeného cíle potvrdit první příčku v tabulce, které se podařilo beze zbytku naplnit, jsme také představili novou akvizici ve žluto-modrém dresu Kristiána Čápa. Ten k nám přišel z Červeného Kostelce. V minulosti také oblékal dres právě Broumova a FK Náchod.

Zápas samotný moc krásy nepobral. Broumov, který trápí množství zranění, přijel s jasným cílem bránit a podle toho hra také vypadala.

Po drtivou většinu zápasu se hrálo na polovině Broumova, který na hranici svého pokutového území „zaparkoval autobus“ o který se naše útočné snahy zastavovaly.

Změnu přinesla až 33. minuta kdy se Tomáš Pácalt prosmýkl po levé straně. O míč sice přišel, ale pokračoval v tlaku, kterým donutil hrát soupeře malou domů. Tu obrana Broumova zahrála tak nepřesně, že brankář Broumova nestihl zareagovat a Packa zajistil vedení brankou do prázdné.

Další branka, i když dlouho visela ve vzduchu přišla až 62. minutě, kdy se prosadil hlavou Roman Pípek. Dílo zkázy pro Broumov dokonali v rozmezí dalších devíti minut Pavel Sedláček (67. minuta 3:0) a Standa Hanel (71. minuta 4:0). Poté jsme pětkrát vystřídali a to se projevilo i na našem rytmu hry.

Přesto jsme hosty k ničemu, co by stálo za zmínku nepustili a nejvážnější ohrožení gólmana Šťastného zaznamenal jinak skvěle hrající Packa, když tentokrát to byl on, kdo ne úplně přesně zvládl malou domů. Jenže Šťása na rozdíl od Drahoráda zareagovat stihl a pokud by ne situaci by nejspíš vyřešil i sám Packa (protože hráči Broumova byli v bezpečné vzdálenosti) a byla jištěna zbytkem obrany.

Nějakou tu branku jsme ještě mohli přidat, ale vzhledem k tomu, že jsme prakticky celou dobu hráli do „plných“ je výsledek víc než dobrý a pokud by mně někdo před zápasem řekl, že naše výhra bude takto vysoká myslel bych si své.