SK Česká Skalice – SK Třebechovice pod Orebem 5:0 (4:0)

Střelci: 8. Diviš Martin, 11. Pípek Roman, 22. Sedláček Pavel, 27. Diviš Martin, 55. Sedláček Pavel

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (74.Provazník Lukáš), Sedláček Pavel (C) (57.Rücker David), Rompotl Patrik (57.Resler Ondřej), Pípek Roman, Hanel Stanislav (84.Petr Tomáš), Diviš Martin, Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Novotný Václav, Tipelt Matěj (84.Hánl Jiří)

V dalším kole AM Gnol 1. A třídy mužů na naše hřiště zavítal tým z Třebechovic p. Orebem. Po zpackaném utkání u minulého týdne jsme si před domácím publikem chtěli napravit pošramocenou reputaci a to se nám myslím v pěkném nedělním odpoledni beze zbytku povedlo.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a už v šesté minutě jsme kopali pokutový kop za faul na navrátilce do sestavy Sedláčka. Tu sice brankář hostí vyrazil, ale hned po následném rohovém kopu se prosadil Diviš a my jsme mohli spolu s fanoušky zvednout ruce nad hlavu poprvé. A dá se říci, že pak už to šlo ráz na ráz. Během dalších devatenácti minut jsme si tuto činnost zopakovali ještě třikrát po přesných trefách Pípka, Sedláčka a znovu Diviše.

Ve druhém poločase se nám už tolik gólově nedařilo. Poslední branku utkání vstřelil opět Sedláček v 55. minutě a stanovil tím konečný výsledek 5:0. Poté jsme i množstvím střídáním (na trávník se postupně dostalo všech pět náhradníků) slevili z útočných aktivit a více do hry se začali dostávat i hosté. Přesto však naše obrana pracovala spolehlivě a k opravdovému ohrožení naší branky se hosté dostali jen jednou. Ale i tento jedinný samostatný únik vyřešil tou dobou již zraněný brankář Šťastný. Vše ostatní zablokovala obrana nebo šlo mimo a centry bezpečně posbíral Šťása.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

Po nepovedeném utkání z minulého týdne jsme si dnes dnes spravili chuť dobrým a jistým výkonem zaslouženě došli pro tři body. Hosté nás a gólmana Šťastného až na jednu vyjímku neprověřili. Stínem na utkání je právě zranění brankáře Šťastného, které se snad neukáže jako dlouhodobé a Šťása se bude moci co nejdříve vrátit mezi tři tyče.

Bīl Karel, vedoucí mužstva (hosté):

Výsledek 5:0 hovoří za vše. V prvním poločase jsme inkasovali čtyři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí pak ve druhé půli přidali ještě jeden gól a zrodil se výsledek 5:0.

Diváků: 120

Rozhodčí: HR: Aleš Šob, AR1: Vladan Haleš, AR2: Miloš Hofman