SK Česká Skalice – MFK Trutnov B 2:0 (1:0)

Střelci: 21. Hanel Stanislav, 77. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (90.Šrajbr Michal), Sedláček Pavel (C) (55.Chráska Ondřej), Rompotl Patrik, Pípek Roman, Hanel Stanislav, Chmelík Jakub, Diviš Martin, Pácalt Tomáš, Novotný Václav, Tipelt Matěj (72.Čáp Kristián) / Pilc David, Provazník Lukáš

Trutnovský B tým se na našem hřišti prezentoval dobrým výkonem, ale v podstatě pouze po naše vápno. Přestože se mu nepodařilo vstřelit branku, zanechal dobrý dojem. Prohra pro něj ale znamenala propad v tabulce o dvě příčky. My jsme naopak upevnili své postavení na čele tabulky. I díky tomu že naši nejbližší pronásledovatelé (Bělohrad, Železnice) ve svých utkáních ztratili bod resp. tři body.

Komentář k utkání opět od Vaška Skořepy, kterému tímto děkujeme.

K utkání 28. kola zavítal do České Skalice 7. tým tabulky Trutnov B. Na podzim jsme v Trutnově vyhráli 2:0 (Pácalt, Diviš).

Trutnovští nastoupili se snahou zápas vyhrát a odčinit tak podzimní porážku v domácím prostředí. Byli přesnější v kombinaci, rychlejší v pohybu, ale nepřesní v zakončování. Šťása byl téměř bez práce, posbíral pouze několik centů, nebo se zapojil do hry při malých domů. Běžela 21.min., Sedláček vyhrál souboj se stopery, Diviš našel centrem Hanela, ten udělal kličku obránci a přesnou střelou na zadní tyč rozjásal domácí fanoušky -1:0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Dalekonosnou dělovku Diviše vytlačil nad břevno výborný brankář hostí, po ukázkově rozehrané standardce hlavičkoval do břevna Sedláček, o několik minut později další hlavičku, tentokrát Tipelta, zázračně vyrazil gólman Trutnova. Do šaten se odcházelo za stavu 1:0, mělo to však být podstatně větším rozdílem.

Ve druhé půli se hrálo především ve středu hřiště, hosté sice byli na míči více než domácí, jejich snaha však končila na velkém vápně. Šancí na pojištění výsledku jsme měli několik, ale ke gólu nevedla žádná. Přišla však 77.min., Diviš na pravé straně před vápnem převzal míč, dvěma rychlými kličkami do středu hřiště se zbavil obránců a rychlou a přesnou střelou k bližší tyči pojistil domácí vítězství – 2:0.

Chlapci DÍKY !!!!!

Trenér: Petr Liška

Sestava: 1 Šťastný, 16 Novotný, 4 Rompotl, 9 Chmelík, 12 Pácalt, 17 Tipelt (72.Čáp), 7 Pípek, 10 Diviš, 8 Hanel, 2 Výborný (90.Šrajbr), 3 Sedláček (55.14 Chráska) Lavička: 5 Pilc,14 Chráska,15 Čáp,18 Šrajbr,19 Provazník

Napsal Václav Skořepa

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

O zisku veledůležitých tří bodů jsme rozhodli brankami, které jsme rozdělili do obou poločasů, přičemž několik dalších tutovek (četně břevna a tyče) ještě zůstalo nevyužito.

Michal Vlček, vedoucí mužstva (hosté):

Náš výkon stejně tak jako úroveň celého zápasu nenaplnil naše očekávání. Chyběl nám důraz na obou stranách hřiště, v přechodové fázi jsme dokázali zkazit i ty nejjednodušší přihrávky a v poslední třetině hřiště jsme postrádali myšlenku pro překonání zkonsolidované obrany soupeře. Celý zápas jsme byli bezzubí a působili poněkud bezradně. Skalice nás předčila zejména v pohybu, kdy byla schopná dobře doplňovat útok a po skončení akce se hned vrátit do obraného bloku.

Diváků: 200

Rozhodčí: HR: David Novotný, AR1: Adam Trejbal, AR2: Milan Fryš, DS: František Vaniš